Margarina ali maslo v pecivu

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

4. sep 2005 23:18

Aja, še to.... Rada bi naredila čokoladne minjone in je tam navedena le margarina - ogromno margarine!! Jo lahko zamenjam z maslom? Lp veverica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 11:51

Jaz v vseh receptih margarino zamenjam z maslom, tako ne vidim ovire. Sploh ne za čokoladne minjone, še boljši bodo. Če je ogroooomno margarine, včasih ne škodi, če jo preprosto daš manj. No, to je sicer odvisno od recepta, ne velja vsevprek, večinoma pa. LP Fani

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2005 12:58

Lisa, hvala - hec, maslo sem že kuhala, ampak sem mislila, da se temu reče kuhano maslo, zato me je zmedlo:) Delala sem ga pa po - še večji hec- neki indijski knjigi, kjer kuhanemu maslu pravijo ghee (gi). svega svačega, ne?;) Se pa strinjam, da ni taka razlika, da bi se splačalo to vsak teden delat... Sara, maslo in margarino lahko vedno zamenjaš. Je pa tudi razlika med margarinami, včasih večja kot med maslom in margarino... Rama ima ogromno vode, tiste cenejše so bolješ, vsaj meni. Jaz navadno za skoraj vse uporabljam margarino, mami pa prisega na maslo; eni pravijo, da je bolj zdravo eno, drugi, da drugo... Margarina je hidrogenizirana maščoba, to je sicer res, ampak v bistvu je na nek način tudi maslo, saj vsebuje vodo... Maslo pa ima res veliko holesterola - skoraj čisti holesterol;), zato ima oboje prednosti in slabosti. Jaz moram priznat, da v navadnem pecivu in poticah ne opazim kake razlike med obojim, zato veselo uporabljam margarino:) V krhkem testu je res drugačen okus, ampak meni okus po maslu ni tako strašno všeč, tako da mi je z margarino mogoče celo boljše, čeprav se strinjam glede teksture... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti