Obarvanje perila

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

14. sep 2005 11:44

Zdravo! Hvala za vse nasvete. Perilo sem razbarvala z arekino - je šlo kar v redu. Sem si pa naredila drugo dramo, ko sem s taisto varikino čistila plesen s ploščic v kopalnici in sem si pošpricala par kosov perila. No, to se je pa res ful hitro razbarvalo. Mislim, da arekine nekaj časa pri naši hiši ne bo.. Tina

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

14. sep 2005 17:27

Jana 07 - tisto škatlico z lističi za lovljenje barv sem kupila v Leclercu, ampak dobi se tudi v Sparu na Viču.. Me pa ne vprašat za ceno, ker je že nekaj časa, kar sem bila v Leclercu, sedaj mi pa jo je prinesel mož, ki pa ga je kupil v Sparu. LP Dušanka Sporočilo je spremenil(a) DUŠANKA dne 14. sep 2005 17:38:39

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

15. sep 2005 22:50

Tele lističe oz. lovilce barv uporabljam tudi jaz (živim sama, pa zeeelo redko naberem dovolj perila, da mi ne bi bilo treba mešati temnih in svetlih barv). Kupujem jih kar v DM, kjer stanejo 500 tolarjev. Moram reči, da očitno delujejo. Zadnjič sem skupaj prala bež majčko in temno modro majčko, po pomoti kar na 60°C, pa je bil listič temno obarvan, svetle majčke in bluze pa so ostale brezhibne.

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

16. sep 2005 8:02

punci, hvala za odgovor, bom sprobala takoj, ko jih nabavim. Hvala! jana 07

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2005 20:10

Čist mimgrede, ker obarvano perilo res ni več tisto, kar je včasih bilo, zakaj ga ne namensko pobarvate v kak drug odtenek.. Jaz sem enkrat, ko je moje perilo postalo naenkrat nebesno modre barve uporabila barvo za blago..Rezultat je bil precej bolj zadovoljiv kot po prvem hkm barvanju...hehehe aja, pa če maš škrate v hiši ti tud 5 košar za perilo ne pomaga, le dovolj velika talna površina kamor lahko zmečeš perilo po kupih in kupčkih in še nato en pregled preden gre v stroj... lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti