Obarvanje perila

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 1. sep 2005 8:31 | ogledi: 6.496 | odgovori: 35

Zdravo!

No, izgleda, da bom samo stara gospodinja - dobra pa nikoli. Včeraj mi je v pralni stroj k belemu perilu zašel že identificiran kos modrega. Rezultat: vse je sivo, sivo modro. Ker je iz pralnega stroja sin perilo dal v sušilec in mu je bilo očitno vse o.k. (svojih gat še ni videl..), sem to z grozo opazila šele danes zjutraj. Ker k sreči nismo v vojski oz. arestu, se na to barvo verjetno ne bomo navadili. Kaj storiti?

LP

Tina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. sep 2005 8:56

Če je tako grozno, potem verjetno ostane le varikina. V banjo natočiti vodo, vliti varikino in perilo pustiti nekaj ur, potem nazaj v stroj na pranje. S časom bo pa tudi samo od sebe zgubilo sivo barvo. Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2005 9:16

Pa lahko prej probaš še s tistimi praški za "popravljanje" pralnih nesreč. Mi jih kupujemo v Italiji, ampak mislim, da bi se pa ja morale dobiti tudi pri nas. V Italiji jih v supermarketih dobiš na policah s pralnimi praški, med barvami za tekstil. Probaj povprašat - mogoče v kaki drogeriji ali pa v Millerju. Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 01. sep 2005 09:17:13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2005 9:32

Mislim, da drugače kot z varikino ne bo šlo, govorim namreč iz lastnih izkušenj. Mislim pa, da perilo kljub temu nikdar ne bo več tako lepo belo, kot je bilo pred tem barvanjem. Meni se je podobno zgodilo s polnim strojem belih bombažnih plenic, ko je nekdo pomotoma dal mendje črn spodnji del neke stare pižame. Si lahko mislite, kako je bilo, ko se je to kuhalo na 95 stopinj? Naenkrat smo potem imeli en kup najbolj kvalitetnih cunj za vso mogočo svinjarijo. MAmamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. sep 2005 12:37

vseeno najprej poskusi s soljo za razbarvanje, ki jo dobiš v vsakem marketu! Je pa res, da bolj ko je kvaliteten material, več barve je požrl in težje jo potem odstraniš. V skrajnem primeru je pa potem še varikina in tolažba, da smo podobno nesrečo verjetno imeli že vsi - nekaj časa pač nosiš rahlo roza ali rahlo sive gate, kaj češ! Lisa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

1. sep 2005 13:02

no meni se to naredi večkrat :((, in domače potolažim (še bolj sebe) s tem, da imajo novo spodnje perilo. Šalo na stran. Uporabljam nežno varekino, še najbolj uspešno je, če daste še mokro perilo vanjo. Ne izgine 100 % veliko bolje pa je, ostalo se pa sčasoma spere. I sončen gorenjski pozdrav smrkolina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. sep 2005 14:13

Ko je bilo naše belo perilo rdečkasto, sem v Müllerju dobila neko zadevo za razbarvanje, ki je delovala. Loni Makaroni

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

1. sep 2005 16:08

Jaz sem z rdeco brisaco pobarvala bele stvari: ni slo dol z nicemer, se sedaj je vse roznato. Omino bianco - ni deloval niti pri 90 stopinjah in K2R soli za razbarvanje finega perila tudi ne. Potem sem obupala. Po cca 10 mesecih pranja so tiste nesrecne stvar, ki so se takrat nahajale ob nepravem casu na nepravem mestu (beri bobnu pralnega stroja) se vedno roznate. Ce pa kdo ve ime kake cudezne substance ki deluje... se priporocam. (ceprav sedaj perilo dvakrat preberem - ko ga jemljem iz mesta umazanega in ko ga kos za kosom tlacim v pralni stroj) ines

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

1. sep 2005 17:49

cao, jaz nikoli ne uporabim varikine, ker zelo unici tkanino.jaz kupim K2R, DOBIM GA SAMO V MERCATORJU DRUGJE GA NISEM ZASLEDILA.PROBAJ, NAVODILA IMAS NA VRECKI IN JE SUPER. LP. _kekec_

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. sep 2005 19:01

Ste že pomislili, da bi nabavili dva koša za zamazano perilo? Enega za belo perilo, drugega za temno. Pri nas zadeva dobro funkcionira že kar nekaj let. Po toči zvoniti je prepozno. Pred leti sem pa tudi sama obarvala plenice, ampak sčasoma se je problem uredil, mislim z večkratnim pranjem, ne z dejstvom, da sta otroka zrasla. Pozdrav! riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2005 19:14

Hja, ločeni košari za perilo sta moja pobožna želja in si vedno pravim, da ko bova končno postavila svojo hišico, bom pa imela v kopalnici toliko prostora, da bom to imela tudi to. In tale tvoj post je zdejle le potrdil moje večno razmišljanje, da to bi pa bilo ziher pametna in dobra varianta. Več ločenih zbiralnikov si želim tudi v kuhinji za koš za smeti... pa v slabo razporejenem dvosobnem stanovanju to za zdej ostajajo le pobožne želje koš za umazano perilo pa imam zdaj kar na vrhu pralnega stroja Lep večer.... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti