Jurček

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 31. avg 2005 16:58 | ogledi: 1.528 | odgovori: 3

Dobila sem tri krasne jurkote za v izložbo - lepi in zdravi za videt. Ko semjih prerezala pa so pikasti - imajo stanovalce ali je to normalno. Pripravim za večerjo ?

Lumpica

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

31. avg 2005 17:51

V gostilni kjer sm delala, so take jurčke brez problema prpravljali...meni ne teknejo tica

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

31. avg 2005 19:03

Lumpica! Nekaj časa sem delala pri privatniku, ki se je ukvarjal s predelavo (sušenjem, pakiranjem, zamrzovanjem...) gob, v glavnem jurčkov. Od takrat naprej mi gobe niso več preveč pri srcu. Samo tiste najbolj brezhibne so sodile v prvo kategorijo in so jih odkupile res najboljše gostilne oz. restavracije. Vse kar je imelo že več "stanovalcev", je spadalo v drugo kvaliteto, vse tisto, kjer so bili v glavnem prisotni samo še "stanovalci" in bi jih vsaka gospodinja brez pomisleka vrgla v koš, se jih je dalo v sušenje za suhe jurčke. Torej, suhih jurčkov v mojem jedilniku absolutno ni več!!! Če je črvičkov res malo, priporočam, da jurčke narežeš na zelo tanke rezine in jih postaviš, recimo, na mrežico. Črvički bodo padli skozi mrežico, tebi pa bodo ostali več ali manj čisti jurčki. Seveda je stvar lastne presoje, koliko vam bodo še teknili. Lep dan! strukelck

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. avg 2005 20:02

Sem naredila precej selekcije, ampak goba je zame rdeča cunja. Še dobro, da se obvladam in jih ne nabiram ker jih ne poznam...... Golažek je bil fantastičen in jutri bo še juhica................ Strukelck - ampak z suhimi gobami si me pa dotolkla - pa tako rada jih uporabljam pozimi, ko mi jih v skrinji zmanjka. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti