Kuhanje fižola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. jan 2013 14:31

rimljanka je napisal/a:

Zadnje čase sem večkrat prebrala, da dajo fižol v mrzlo, nesoljeno vodo, zavrejo in pustijo 5 minut vreti, odlijejo vodo, fižol splaknejo in nalijejo svežo vodo ter kuhajo. Solijo malo, preden je fižol kuhan. Poskusi, če fižol ni preveč star, bi moralo biti OK.

rimljanka

Že precej dolgo ga  kuham na ta način. Čas kuhanja je skoraj enak, kot pri predhodno namočenem.

Tudi rozin ne namakam več  - enostavno jih tik pred uporabo v rumu prevrem. Učinek je enak, kot pri namakanju čez noč.

 

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2013 11:08

Tako kot sta napisali rimljanka in Cila, se v španskih kuhinjah lotevajo večine stročnic - jaz  ta proces uporabljam od 2011 naprej in deluje.

Vendelina jr.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. jan 2013 12:17

In ravno zaradi vseh teh problemov okrog kuhanja fižola, ko ne veš, ali se  bo skuhal ali ne, kupim kar konzervo (tudi za pasulj) in je poblem rešen. Konzerve so dosti poceni, fižol v zrnu pa zna biti tudi kar drag, če pomislimo, da vedno kupujemo mačka v žaklju.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti