Kuhanje fižola

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

4. nov 2011 16:25

Tudi jaz sem kupila sivčka, sem ga kuhala od dveh pa do osmih zvečer pa se ni skuhal in to dvakrat enkrat hči potem pa še jaz.

Sem povedala tam ko sem ga kupila pa so rekli da ne vejo ker ni še nihče rekel je pa res da ga skor nič ne prodajo ker je 10 evrov kilogram.

Tako da je verjetno bil star več kot leto.

irena66

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. nov 2011 16:46

10 evrov? danes je bil v Laškem na sejmu 5 in 6€. Na oko je bil videti zelo lep.

rimljanka

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. nov 2011 9:49

Ja deset evrov sicer v trgovini privat, ampak v Ljubljani na tržnici tudi držijo ceno  8 do 10 evrov.

Po moje se zavedajo da je dober in da ga je malo.

irena66

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

5. nov 2011 10:46

meni se je pa danes zgodilo,da ko sem kuhala fižol  je počil preden je bil kuhan in potek ko je bil kuhan je bil izgled bolj  slab.Fižol sem pred kuhanjem  namočila.Že ko se je namakal je veliko lupin od fižola priplavalo na vrh vode.Kaj je bilo narobe ?Skratka tak je ,da je edino za fižolovo juho uporaben-ker spasiraš

Bernarda

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. nov 2011 11:33

Meni so to naredi pri belem fižolu.

Ne vem ti svetovt zakaj, mogoče res katera ve.

irena66

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

5. nov 2011 20:16

Mi je včeraj mami natrosila cel kup nasvetov kako na tržnici goljufajo....Očitno sem jaz lani kupila že star fižol, pa sem ga malo založila....Soda bikarbona je pomagala, toda to ni tisto kar bi moral biti fižol.Pa še drag je bil...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

31. dec 2012 12:56

Pozabila sem namočiti fižol, rada bi skuhala pasulj. Kaj naj naredim, obstaja kakšen trik oz. skrajšan postopek namakanja fižola?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. dec 2012 13:05

Zadnje čase sem večkrat prebrala, da dajo fižol v mrzlo, nesoljeno vodo, zavrejo in pustijo 5 minut vreti, odlijejo vodo, fižol splaknejo in nalijejo svežo vodo ter kuhajo. Solijo malo, preden je fižol kuhan. Poskusi, če fižol ni preveč star, bi moralo biti OK.

rimljanka

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

1. jan 2013 11:54

Ja, jaz tudi sedaj kuham fižol po, mislim, da Ežojevih navodilih. Namočim čez noč, tiste fižole, ki plavajo, odstranim, ker sem ugotovila, da se ne skuhajo istočasno do mehkega. Kuhati dam v mrzlo vodo, ko zavre, pustim še 10 min, vodo odlijem, dolijem svežo in kuham do konca, šele ko je skoraj mehek, solim ali pa tudi ne. Ves čas pobiram fižole, ki plavajo in zgledajo zgubani in suhi, ko so drugi že napihnjeni.

lartep

Mygrace

sporočila: 6506

1. jan 2013 12:06

Priporočljivo je dodati nekaj kapljic maščobe.

Solimo ga proti koncu.

Če ga ne namočimo, je priporočljivo (poleg tega, da se prva voda, ko zavre, zavrže), da ga ne kuhamo v galop ampak lepo mirno.. na pol pokritega ali celo odkritega.

Če je fižol zgoljufan, kar pomeni, da je zmešanih več letnikov, ne pomaga itak nič, razen, da skuhaš pasulj ali pa fižolovo juho.

Tiste plavalce pa tudi jaz fliknem v biološke odpadke.

Aha, lovor, list ali dva....seveda list nalomimo, da da od sebe več vsebine, podobno, kot moramo kumino pomencati, predem jo damo v jed...ali pa brinovo jagodo, jo je tudi potrebno malce pomečkati

Pa če je fižol bolj praznega okusa, pomaga dodati nekaj šetrajčka...

 

                                                               

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti