Parika-zelje

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 29. avg 2005 11:32 | ogledi: 2.896 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Prosim za eno NUJNO pomoč - kupila sem papriko za vlagat, pa malo preveč. Sedaj pa bi rada naredila vloženo papriko polnjeno z zeljem, pa mi nihče ne ve povedat kako in kaj.

Prosim za pomoč - postopek itd.

Hvala že v naprej!

M

matejasmid  

član od: 24.8.2005

sporočila: 5

30. avg 2005 8:25

sicer sama tudi nevem natančno ampak ena gospa mi je pred časom rekla " jaz sam napolnim papriko z zeljem in pol ga dam v škafič in obtežim kot zele pa je to tako fino" LP matejasmid

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. avg 2005 9:04

Tale recept sem našla v kake 20 let stari Naši ženi in je napisano takole: 10-12 paprik 2 kg rdečega zelja 2l nekoliko razredčenega kisa 2 hrenovi korenini 1 feferon poprova zrna Zelje naribamo in malo osolimo. Pustimo da malo stoji in medtem očistimo papriko. Ko zelje spusti sok ga odcedimo, rahlo okisamo in s tem nadevom napolnimo paprike. Zlagamo jih v kozarec z odprtino navzgor, vmes pa dajemo koščke hrena, feferona in zrna popra. Zavremo kis in z njim paprike previdno zalijemo in kozace zapremo. Čez mesec dni je jed dozorela za serviranje. Papriko narežemo na lepe, ne pretanke rezine in ponudimo k drugim jedem. To reč sem pred leti tudi delala. Uspela je a nam ni bila tako zelo dobra da bi morala to še delati. Probaj, mogoče bo pa vam všeč. lp Vesna Vesna Milek Recko

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

30. avg 2005 9:46

Hvala obema - samo a se nadeva v surovo papriko? (meni je ena rekla, da belo zelje - najbrž stvar okusa). LP Marjeta Vračun

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. avg 2005 12:31

Nadevala sem surovo papriko. Rdeče ali belo zelje, nima veze. Če je rdeče je le lepša barva. Pri nas ne jemo tako vweliko kislih zadev, zato to ni šlo tako zelo v promet. Sicer pa je bila stvar zelo dobra, paprike odlične, čvrste in zelje tisto pravo skisano. Će imaste radi ti ne bo žal. lp Vesna Vesna Milek Recko

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

30. avg 2005 13:55

Pozdravljeni, jaz sicer ne bom veliko pomagala z nasveti, mpak mami je kupila kislo rumeno papriko nadevano z belim zeljem. Meni osebno je ljubša čisto običajna vložena rdeča paprika, ampak tudi to ni slabo, malo za spremembo. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti