Masa za palačinke

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

31. avg 2005 17:18

Na enemu forumu sem brala da če želiš da so palačinke bolj voljne se doda malček kisa...........jaz dodam polovico žlice........ LP cukrček

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

31. avg 2005 17:22

Jaz pa prisegam na malo limoninega ali pomarančnega soka - tudi dober okus dajo! LP Dušanka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. avg 2005 17:22

Mene muči eno drugo vprašanje - v kakšnem smislu "voljne in rahle" palačinke? koliko debele običajno pečete? pri nas jemo tanke kot list papirja, lepo se zvijajo na vse načine, mehke so na ugriz. A je mišljeno to? Lisa

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. avg 2005 20:05

Dušanka o pomarančnem soku pas sem nekje že brala, samo poskusila še nisem. Bodo pa lahko jutri za prvi šolski dan. Hmmmmmmm - pa bo pasal potem orehov nadev? Lumpica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

31. avg 2005 23:42

Lumpica, to kombinacijo pa jaz še ne poznam, tako da ne morem nič reči. Ampak skoraj sem prepričana, da ne bo nič narobe, če je malo pomarančnega soka v testu, v nadevu pa orehi - pri nas namreč po navadi mažemo z marmelado ali pa s stopljenim Benkom, ker so nekateri izbirčne Metke. Lisa, palačinke so rahle, kako pa so tanke, pa je po moje odvisno od tega, kako redko testo naredite. Moje so nekaj srednjega, vzamem pa majhno zajemalko in večjo ponev, da se lepo razlezejo. Če je testo pregosto, se pač ne razlezejo lepo po ponvi in nastanejo bolj debele palačinke. Sicer pa bi jaz eno ali dve spekla in če je palačinka pregosta, dodala tekočino (mleko, pomarančni ali limonin sok ali Radensko). Naj vama dobro uspejo! LP Dušanka

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

1. sep 2005 10:26

Jaz pa tekočino velikokrat zamenjam za pivo. Ko so pečene se okusa po pivu sploh ne čuti. ALENKA DOLENC

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. sep 2005 11:22

Hojla! zadnje čase imamo doma zelo radi palačinke, pa bi poskusila še kakšen druge, razen tistih "standardnih iz bele moke".....V bazi sem danes gledala tale recept za ajdove palačinke od Piap: 2 jajci za noževo konico soli zravnana žlica sladkorja 1 jogurt 1 zvrhana žlica ajdove moke 1 zravnana žlica bele moke Kaj menite? Ali lahko jogurt nadomestim z mleko+radensko? Men se zdita 2 jajci preveč za to količino moke in jogurta/mleka..... Res je, da sem enkrat dolgo nazaj že pekla ajdove palačinke iz same ajdove moke...groza....vse se je spacala, trgalo, zlepljalo, sploh se ni normalno speklo niti na pravi strani! Ko sme maso vlila v ponev, so se naredili nekakšni mehurčki, zabrbotali in na koncu se je vse sprijelo skupaj (kot ajdovi žganci :)) Ker tega ne bi rada še enkrat doživela, predvsem pa ne metala vstran časa in materiala, vas lepo prosim za kakšen nasvet in morda preizkušen recept, če jih katera dela! Hvala in lep sončen pozdravček iz koroške! Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 01. sep 2005 11:23:15

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

1. sep 2005 15:58

Ce smo ze pri palacinkah: ali ima mogoce kdo recept za makov nadev za palacinke? Samo enkrat ze davno sem jih delala in se ga absolutno ne spomnim vec. Hvala in LP!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. sep 2005 18:49

Ines, jaz ga delam tako kot za potico: -vrelo mleko (0.5 litra) -mleti mak -1 paket vanilina + ostali sladkor po okusu -po želji žlička ali dve ruma -lahko dodaš nekaj žlic nestepene sladke smetane ali pa 1 dcl kisle smetane -po želiji rozine -jaz dodam še malo cimeta -prb. 2-3 žlice krušnih drobtin (dodaš jih, če bi bil nadev preredek) Pol litra mleka zavreš,zmanjšaš temperaturo, nato vsuješ noter mleti mak (tu bi težko rekla, koliko ga rabiš, ker je odvisno, kako gosto maso želiš; vsuj ga noter recimo 15 dag, malo pomešaj in počakaj 1 minutko, ker makova zrna precej napnejo-popijejo mleko :) Če je nadev še preredek, dodaj še drobtine in kakšno žlico maka, spet malo pokuhaj, da se napne in zgosti. Dodaj vanilin in ostali sladkor (nekaj žlic), vendar pazi, ker dodatek sladkorja maso malenkost razredči.....dodaj cimet, rum, smetano, lahko še rozine. Malo ohladi in namaži palačinke. Lahko jeste kar takšne, nekateri pa jih zložijo v pekač in prelijejo s prelivom iz 1 jajca, 1 dcl mleka, 1 dcl sladke ali kisle smetane, 1 vanilin sladkor (vse skupaj razmešamo in polijemo po palačinkah v pekaču, damo pečt za prb. 15-20 minut, da se preliv malo zapeče). isto jih delam tudi z rožičevim nadevom...so zelo dobre! LP Zala

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

2. sep 2005 9:45

Zala, hvala za recept. Zal je prisel ze malce pozno, tako da sem sama nekaj scoprala po posluhu in izkusnjah z nadevi. Zacuda je nastalo nekaj precej podobnega tvojemu, drugic pa bom dodala se rozine in cimet. Sama sem samo mlet mak in vanilin zakuhala na mleku in dodala piskotove drobtine (baby keksi), da je bilo malce bolj rahlo. Obema jedcema je bilo zelo vsec. LP, ines

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti