Testomat

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 26. avg 2005 7:37 | ogledi: 6.825 | odgovori: 10

Dobila sem testomat, seveda takoj poskusila speči kekse in navidez zelo preprosta zadeva s eje zalomila prvič pri izbiri primernega recepta in drugič pri testu, ko pri iztiskanju ni nastal kupček, pač pa neskončno črevo. Najbrž pregosto testo...Prosim za nasvete in kakšne dobre recepte.

tabina

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

26. avg 2005 8:46

Če je nastalo gosto črevo - je to pravo testo za metrske kekse. Trakove preprosto razrežeš na poljubno dolžino (ca. 5 cm) in spečeš. lp, burbonka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. avg 2005 11:05

Probaj tale recept: 1 kg gladke moke 40 dag sladkorja v prahu 1/2 kg margarine Rama 4 - 5 jajc 1 pecilni 1 vanili sladkor malo ruma Lp stana

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

29. avg 2005 9:34

hvala za recept. bom poskusila. vseeno pa me zanima, ali izvajam napačen postopek, ker bi ob iztisku masa najbrž morala ostati v kupču in obliki, ki jo nakazuje šoba testomata. poskusila sem en recept z gustinom, okus je bil super, masa pa je bolj redka, primerna za nastavke za filo, kar sem tudi uporabila. bi pa res želela kekse-piškote, iz nastavkov (rože, smrečice, ipd.) profesionalke na pomoč! še kakšen recept bo tudi dobrodošel. tabina

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

30. avg 2005 14:52

Mogoče pa ni problem v receptu? Testomat je potrebno navpično pritisniti na pekač in potem se naredi kupček v željeni obliki, ko se testo iztisne. Kupčki ne nastajajo kar sami od sebe. To bi moralo biti v navodilih za uporabo. Milanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

31. avg 2005 11:16

Običajno so navodila za uporabo bolj skopa. Je pa tale testomat res ena hecna zadeva, namreč tako preprosto, ko pogruntaš. Dosti sem se že jezila z njim, dosti lepo mi je tudi uspevalo. Kljub temu ga ne vzamem ravno z navdušenjem v roke, imam takega, da moram močno pritiskati in me potem bolijo roke vse to ramen ) Težko je povedati, preprosto narediti. Poskusila ti bom našteti vse svoje napake: - pekač mora mrzel in brez peki papirja - testomat postaviš navpično, enkrat pritisneš, počasi odmakneš Če je vse prav, je na pekaču ostal odstinjen en lep piškotek. - če en klik potisne premalo testa, položiš testomat nazaj in klikneš še enkrat. Običajno to zadostuje (včasih sem klikala še večkrat). Počasi dobiš občutek, da že takoj veš, kdaj moraš dvakrat klikniti. Vmes so lahko zračni mehurčki ali testo ni dovolj stisnjeno. Običajno je tako, da prvih nekaj piškotkov ni preveč lepih, potem pridejo zelo lepi in enakomerni, zadnji se zopet puntajo, ko zmanjkuje testa. O receptih so že druge povedale, zadostuje čisto običajni recept za piškote. Če je testo trdo, gre težko in bolijo roke, če je premehko, se razleze in ne drži oblike. Tako da... poskušaj. Pozdrav, Fani

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

5. sep 2005 13:25

fani, hvala za odgovor. te napotke so mi tudi sodelavke razlagale, zraven krilile in mahale.... vse sem delala okej, testo je pa očitno bilo 1x pregosto, drugič preredko. zato poskušam danes še 3jič. me pa preseneča-brez peki papirja??? to pomeni da je namaščen pekač pravilo?? se opravičujem za gnjavažo. sicer sem bolj referent za biskvite...ampak ta mašin mi pa ne da miru! lp, tabina

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

5. sep 2005 14:08

Pekač ne sme biti namaščen. Keksi se morajo prilepiti na pekač, ko jih izstiskaš, ko so pečeni pa se pekač namasti zaradi maščobe, ki je v keksih in gredo lepo dol. Lahko jih pečeš tudi na peki papirju, samo delo je bolj nerodno, ker se skupaj z testomatom , ki ga dvigneš, dvigne tudi peki papir in nanj prilepljen keks. Jaz si pomagam, tako da papir obtežim. tanja tominec

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

6. sep 2005 14:41

Pekača ne smeš namastiti, vendar moraš piškote takoj pobrati s pekača, drugače se primejo in jih ne spraviš več dol - razen v kosih :) Katja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. sep 2005 17:59

Jaz pa vseeno malo namastim pekač. Navada pač. Peki papir pa tukaj res ne sodi. Sem se že preveč jezila zaradi njega. Pa še moja različica keksov (iz ene hrvaške knjige, spustila pa sem pecilni prašek, ker z njim ne nastanejo lepi keksi) 10 dag kokosa 15 dag margarine 15 dag sladkorja 1 jajce 30 dag moke Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti