Enodnevni izlet

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

17. maj 2012 7:49

Jutri ima mož en hiter opravek v Trstu, pa sva se odločila, da združiva prijetno s koristnim, in greva na izlet. Pa me zanima, kaj priporočate, da si ogledava v Trstu. Večinoma sem zasledila le nasvete za ogled gradu Miramare in Devinskega gradu (mimogrede - ogled katerega bolj priporočate?), kaj pa v samem Trstu? Vsekakor bova šla na sprehod v center in na kakšno kavico, predlagate še kaj drugega? Je akvarij vreden ogleda? Pa če ima kdo priporočilo za ugoden parking in kakšno dobro - a ne predrago - gostilno v Trstu, bom tudi hvaležna. 

roža

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. maj 2012 8:23

Do 17. junija je razstava Razprta obzorja v Salone degli Incanti (bivša Ribarnica ob 4. pomolu). Glede oštarij pa vsekakor neprekosljiva Trattoria Delizia, na posnetku si lahko ogledate, kako to dela Sporco Franco. lp, proxima

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. maj 2012 8:57

roža, meni je ljubši ogled Devinskega gradu, po Rilkejevi stezi.

No, pa le obišči Sporco Franca .

 

lp

mzm

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. maj 2012 9:07

Če daš kaj na panorame in razglede (in seveda, če bo vreme šlo kaj na roko) se povzpnita na grad. Meni je razgled res lep, pa tudi zbirke v gradu so simpatične.

 

Tule imaš pa še nadaljnih n idej, malo poklikaj in si zapiši kaj bi pogledala. Info točka je pa po mojem spominu nekje blizu Piazza Unita, kjer so gospe dokaj angleško govoreče in ustrežljive pa še običajno te založijo z precej gradiva za lažje obvladovanje mesta.

 

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Italy/Friuli_Ve

 

Aja, pa če mene vprašaš, pusti Devin za drugič, Rilkejeva pot je res krasna, ampak traja kar kakšno uro peš, če ne več v vsako smer. Z avtom pa zamudiš čisto preveč. Drugič potem še Devinu kaj dodaš pa imaš še en izlet. Itak v Italiji posla nikoli ne zmanjka.

 

Viva Meier

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. maj 2012 10:35

Mali popravek na Vivo Meier, da se ne bi kdo brez veze ustrašil: pot je dolga 2 km in to od ravne do skoraj ravne poti, eno uro v eno smer porabiš, če si fajn zaljubljen, saj je kar nekaj lepih kotičkov

Od gradu Miramar je začetek poti oddaljen približno 10 minut vožnje z avtomobilom.

Se pa strinjam, v bližnji in daljni okolici imaš polno reči, primernih za celodnevni izlet.

 

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 17. 2012 10:49

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. maj 2012 11:25

@ roža -pred kakšnim letom so moji otroci uživali v akvariju.Kako je danes ne vem.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. maj 2012 12:31

@mišzmoke: Očitno sem bila v prezgovorni družbi, da smo hodili celo uro v eno smer, ker je bilo vmes treba še fotkat, pa gledat & vzdihovat nad razgledi, pa se smejat, pa rožce nabirat, pa žlobudrat itd... Se opravičujem

Viva Meier

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. maj 2012 20:22

Viva Meier je napisal/a:

@mišzmoke: Očitno sem bila v prezgovorni družbi, da smo hodili celo uro v eno smer, ker je bilo vmes treba še fotkat, pa gledat & vzdihovat nad razgledi, pa se smejat, pa rožce nabirat, pa žlobudrat itd...

Viva Meier

 

, ja, no, saj nisi edina...

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti