Zatohla omara ?

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

tema odprta - 23. avg 2005 12:41 | ogledi: 2.728 | odgovori: 4

Kako naj se zanebim zatohlega vonja v omari ?

Omara je alplesova stara cca. 5 let, vendar zatohla. Vsa oblačila takoj zgubijo svežino, čeprav:

- redno zračim omaro (skoraj vsak dan)

-v omaro zložim oblačila vedno suha (ko jih zlikam, jih ne dam takoj v omaro,ampak jih pustim, da se še malo presušijo)

-sem obešala razne dišavce za omare (tudi sivko), pa ni bilo nič efekta

Sem obupana, prosim za nasvete.

renatazala

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

23. avg 2005 12:47

Slišala sem, da se znebiš tega vonja s tem, da omaro opereš z vodo v katero vliješ malo kisa. Jaz to še nisem probala, tako da ne vem ali je to res ali ne, škodovat pa tako ne more. Upam, da ti bo uspelo. Pozdrav. smrkolina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. avg 2005 14:34

Mi smo včasih doma uporabljali raztopljeni hipermangan za čiščenje omar. Mogoče bi tudi to pomagalo. lp, Marija

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

24. avg 2005 8:09

Hvala za vaše nasvete, poiskusila bi karkoli, samo da bi delovalo. renatazala

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. avg 2005 18:41

Predlagam, da predale in police posujete s pšeničnimi otrobi, takim za živalsko krmo. Otrobi (kruh) vlečejo vonjave in nekoč so dali na odprtino od smrdečeag soda kruh iz otrobov. Sama sem otrobe uporabila za odpravljanje vonja iz oblačil ( krznen plašč,zimski plašč), ki se je ob tem tudi očistil.Po čiščenju vonja ni bilol krzno(kozica) pa je izgubilo rumenkast nedih od nikotina.Poskusite. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti