Jedilnik pri bolnih otrocih

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

tema odprta - 22. avg 2005 20:06 | ogledi: 1.887 | odgovori: 3

Zanima me, kaj kuhate, ko otroci zbolijo?Takrat jih hočemo še posebej pocrkljat, a kaj ko nimajo apetita. Dada

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2005 21:40

Seveda ga nimajo. Telo je polno strupov in zato je izbruhnila bolezen. Vsekakor bo otrok sam povedal kdaj in kaj bo jedel. Najbolj važno je, da ima dovolj tekočine v obliki toplega čaja. Najbolj nespametno je takrat otroka hraniti s kakšnimi mlečnimi stvarmi in jajci. Če rabiš kakšno literaturo mi pošlji naslov in ti ob priliki pošljem. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2005 8:39

Strinjam se z Reco, pa tudi zavoljo lastnih izkušenj - ko je otrok bolan, mu pripravimo lahko hrano, ki jo ima rad. Poskušajmo ga prijazno prepričati, kaj je zanj dobro (navsezadnje je odvisno tudi od bolezni, kako ga hranimo), sicer pa upoštevajmo njegove želje (seveda, če so sprejemljive glede na bolezen). Kot pravi Drejček, tudi kakšna juhica nikdar ne bo škodila. Če pa nimajo teka, pa jih pustimo, tudi jaz sem svoje. Ko so postali lačni, so sami rekli, kaj bi jedli. NAvsezadnje, tudi odrasli smo brez teka, pa čeprav imamo samo vročino, kajne? Mamamia mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. avg 2005 11:27

Jaz mislim, da je treba prisluhniti svojemu telesu. Če človek nima apetita, je to gotovo z razlogom. Važno je, da otrok takrat veliko pije. Najboljše vodo, ali sveže iztisnjene sokove iz raznega sadja. Če se vam že zdi, da mora nujno nekaj pojest, potem je po mojem najboljše, da poje kakšen kvaliteten jogurt, ali morda sadni krožnik, ali doma pripravljen sladoled, če ima rad tudi kakšno lahko solato. Drugače pa ne silit z ničemer, razen seveda s tekočino. Pozdravčke in veliiiiko zdravja!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti