Knjige s področja zdrave prehrane

Sončk  

član od: 30.10.2003

sporočila: 1

tema odprta - 22. avg 2005 10:50 | ogledi: 3.266 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

noro iščem knjigo v kateri bi bilo veliko receptov (v povezavi z zdravo prehrano), ne rabim diete in skujševalnih kur, rabim enostavno samo zdravo prehrano in veliko receptov....

Obstaja kakšna knjiga in če obstaja vas lepo prosim za naslov in avtorja.

Hvala lepa za vašo pomoč

Lp, Sončk

Temo je spremenil(a) Sončk dne 22. avg 2005 10:51:23

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 11:49

Mojemu očetu je zelo všeč Montinakova jem, torej hujšam, čeprav ne hujša. meni se zdi malo prehud, ker mi ne bi dovolil mojih sladkarij:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2005 15:15

Hočeš bit zdrav, proč s kuhinjskim loncem, avtorja sem pozabila, a v knjižnici bodo že vedeli. Pa recimo Prezrte stročnice ali pa Okusne vegetarjanske jedi po Slovensko. Za avtorje bio morala malo pobrskat, pa mislim da ni problem. lp Vesna Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. avg 2005 16:35

Poišči na najdi si - zveza društev diabetikov.Na tej strani ponujajo nekaj knjig za zdravo prehrano. Ali pa enostavno vsi vzeti čas za sprehod po knjižnjici. l.p.Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2005 16:46

Priporočam knjigo Manj maščob, več zdravja (jaz sem jo kupila v Mladinski knjigi). Sem že na enem od forumov o knjigi zapisala nekaj več, pa verjetno nisi prebrala. V njej so razložena osnovna pravila zdravega prehranjevanja, navedeni (in slikovno prikazani) so načini priprave hrane s pojasnilom, za kaj so primerni in za kaj ne, naštete so tudi številne diete z njihovimi dobrimi in slabimi učinki, v knjigi so odgovori na nekatera najbolj pogosta vprašanja, ki se nam zastavljajo v zvezi s prehranjevanjem. Knjiga je zasnovana tako, da se ti v bistvu ničemur ni treba odreči, če se želiš zdravo prehranjevati, le nekaj osnovnih pravil je potrebno upoštevati. Torej nobenega predpisanega sistema prehranjevanja, ki bi te k čemu silil ali te omejeval, ti nekaj predpisoval in podobno. Ob zapisanem si sama svoj kreator zdrave prehrane, v knjigi pa je tudi cela vsrta receptov s fotografijami, ki ti olajšajo pripravo obrokov. Glede na to, da ne potrebuješ shujševalne kure ampak se samo želiš zdravo prehranjevati, je knjiga zate kot nared, sploh ker vsebuje nad sto receptov za pripravo različnih jedi, od predjedi, mesnih in ribjih jedi, juh, zelenjave in sladic. Pozdrav, Mamamia mamamia

Sončk  

član od: 30.10.2003

sporočila: 1

24. avg 2005 11:10

Ojla Hvala lepa za vaše nasvete in predloge... za enkrat si bom izposodila v knjižnici naslednje knjige: 100% ZDRAVI MANJK MAŠČOBE VEČ ZDRAVJA KUHAMO KITRO, HITREJE, NAJHITEREJE. Hvala in Lp, Sončk Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti