Polži na vrtu

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 21. avg 2005 20:53 | ogledi: 8.018 | odgovori: 24

Letos dežja ne primankuje,zato tudi ne polžev na mojem vrtu.Polžki s hišicami,polžki brez hišic(rjavi in črni).Ne bom vas vprašala za kakšen recept,ampak kako naj jih napodim z mojega vrta in naj jim dopovem,da naj pustijo mojo solato pri miru.

Polželina ne marajo,soli tudi ne,jajčne lupine jih tudi ne motijo.

l.p.Vesna

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

21. avg 2005 21:53

Kaj pa pivo? Mi smo včasih nalili v pokrovčke pivo in jih razporedili približno 50 cm narazen. Mi smo uporabili Union pivo . Tisto leto jih ni bilo več. Za kasneje pa ne vem, ker me ni bilo več tam. Lp, Asja

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

22. avg 2005 7:06

Živjo. Polžev tudi jaz ne maram. Je pa vsaka stvar za nekaj dobra in jaz pač živim z njimi. Kakorkoli jih boš zastrupljala, boš s tem zastrupljala tudi sebe! Preden uporabiš kakšen strup - premisli! Veliko jih je škodljivih za ptice in čebele. Teh pa ne želimo uničevati, mar ne? Polži s hišico so koristne živalce, polži brez hišic (presneti sluzavci, kdaj se uspejo tako namnožiti) pa malo manj in nam pomagajo, da obilno letino lažje pospravimo. Jaz sem letos posadila toliko, da bo dovolj za naše gospodinjstvo, za vse polže, bramorje, pa tudi nekaj majskih hroščev. sissi

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

22. avg 2005 7:49

Nekje sem brala, da med povrtnine nasadis zajbelj, pa polzi zbezijo. Jaz bom to poskusila letos v topli gredi, kjer mi vsako spomlad pojedo veliko slolate. Lep pozdrav, Klavdija

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

22. avg 2005 8:53

Pri nas smo poskusili že vse: Pivo jim prav nič ne tekne. Sol jim ne tekne, pecilni prašek jim ne tekne, niti soda bikarbona. Žajbelj jim je prav všeč in jih ne odganja - sem že našla kakšnega polža, ki se je veselo mastil z žajbljem. Všeč so jim žametnice, ki bi jih naj prav tako odganjale ... Ne pomagajo niti jajčne lupine, niti smrekove iglice ... Polži izločajo toliko sluza, da "plavajo" na tej sluzi, zato jih ne poškoduje niti ostrina britvice. DA bi jih kaj pikalo? Kje pa. Se strinjam s sissi. Če nočemo skupaj s polži zastrupiti še sebe, čebel in ptic, pač niti strup ni najboljša rešitev. Mogoče je res najbolje - živeti z njimi. burbonka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. avg 2005 9:02

Jaz sem gledala oddajo Alena Titchmarka, ki je probal vse - od piva, jajčnih lupin, zdroba in kar je še takih ovir zanje. In ni nič delovalo. Na koncu pa je posadil eno rastlino (žal ne vem katero) in jih ni bilo več. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2005 10:40

Mi lepo potrpežljivo vsakega posebej posolimo in takoj z njimi steklen kozarec, dobro ga zapremo in vržemo v smeti. Naj me ljubitelji živali popljuvajo kolikor hočejo, ampak to je doslej edini način, da smo se jih znebili. Potem seveda, ko smo vsako leto nekaj dni zapored to počeli. Pa še gibaš se na svežem zraku...Mamamia mamamia

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

22. avg 2005 10:41

Ste poskusili s posutjem pepela. Ni strupen in deluje, seveda. če ne dežuje. Posuti ga je potrebno večkrat. Tudi jaz imam vrt in polže. Pri meni to še najbolj deluje. Lp Marjana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. avg 2005 10:46

Kot kaže,bom morala povečat vrt,da bo zelenjave za vse dovolj. Vesna

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

22. avg 2005 14:15

Tudi mi imamo težave s polži - rdečimi. Kak dan, proti večeru jih kar mrgoli. Ko so zorele maline, jih je bila cela vrsta. s sosedo jeh že nekaj časa vztrajno pobirava. Jaz v plastenko, ona v vedro. Pa ji ne zmanjka. Pregorelo mi je pa včeraj, ko sem od blizu pogledala dva muškatni bučki in ugotovila, da imam samo še olupek. V vsaki so bili polži - v eni 4 v drugi pa 5 slinavcev. Danes sem v Kalii kupila "Terminator vaba za polže", posula pa bom nabrežino ob vrtu iz panešplje, mislim, da imajo tam zavetišče. Obstaja še Mesurol, ki prav tako ni za obdelovalne površine. Prodajalec je ponudil tudi neko "BIO" sredstvo, ki pa je šibkejše. Odločitev je vaša. lp

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. avg 2005 14:19

rdeče polže je prijateljica odpravila s posipanjem pralnega praška. Jaz pa svojih (s hišicami) ne morem - mečljem jih v smetnjak, pa stalno prihajajo novi! Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti