Polži na vrtu

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. avg 2005 16:29

A veš, da sem že razmišljala o tem! Samo....kaj vem, polži mi niso kaj posebno apetitlih, kljub temu, da rada poskusim kaj novega. Je pa res, po Murphyju bi izginili tisti trenutek, ko bi jih namensko začeli nabirat! Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2005 16:37

Tistih rdečih sluzavcev že ne bi jedla, one s hišico pa sem že. Tudi pašteto iz njih, delal jo je naš precej starejši sosed. In ko je drugič sklenil zbrati dovolj polžev za pašteto, jih je lepo dajal v lesen okvir na vrtu, ki ga je tudi z nečim pokril. A pri tem spregledal, da je imela ena deska luknjo, skozi katero so mu polži uhajali. Smo se smejali namesto jedli, pa je tudi šlo...Mamamia mamamia

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

22. avg 2005 16:54

Nekoč so naše stanovanje napadle faraonke. Moj mož je bil velik šaljivec in jim je postavil obvezno smer. Puščica je kazala na sosedovo stanovanje. Čez dan ali dva dni pozvoni soseda, pove o svojih težavah s faraonkami in vpraša, če jih imamo tudi pri nas. "Ne," pravi mož "preusmerili smo jih!" in ji pokaže smerokaz. Do solz smo se nasmejali njenim velikim, začudenim očem. No, potem je upravljalec moral le poklicati pristojen zavod, da so se sosedi rešili nadloge. Nelly

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. avg 2005 17:16

Torej bomo tudi na vrtove postavili obvezne smeri! Samo polži so bolj počasni in bi kar nekaj časa trajalo,da bi prilezli do sosedovega vrta! Kdor ima probleme z rdečimi polži,naj povem,da bodo imeli čez dve ali tri leta mir,kajti ti polži so selivci. Pri nas smo jih pred kakšnimi petimi leti imeli toliko,da je bilo po tleh vse rdeče.Potem so pa kar naenkrat čisto izginili in ni bilo videti niti enega več,lansko leto pa so se spet začeli pojavljati. Drugače pa lahko na vrt naselite krastačo,kajti med drugim se prehranjuje tudi z polži. Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2005 19:59

Glede na pisanje MArjetke Cvetke so naši polži na krožni poti po našem mestu...Vsako leto v enem delu, za sklenjen krog potrebujejo tri leta...Mamamia mamamia

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

24. avg 2005 9:43

Tudi jaz sem eno leto imela hude težave z oranžnimi polži brez hišic. Ni nič pomagalo. Potem smo pa odstranili nekaj metrov (cca 50) oddaljen kup rastlinja, predvsem plevela in polžev ni bilo več. Predlagam vam, da poizveste kje se polži nahajajo čez dan, ko je vroče in to odstranite, če je možno. Lep sončen pozdrav po dolgem času :)) smrkolina

bessybori  

član od: 28.5.2004

sporočila: 118

24. avg 2005 13:55

Hojla! Zanimiva tema. Tudi jaz se jezim na polže. Pobiram jih že dva meseca po celi parceli okoli hiše. Ko sem začela, sem jih v desetih minutah nabrala 450 kom. Sem jih štela. Zapiram jih v plastične kanistre, takrat sem napolnila petliterskega skoraj do vrha. Sem zaprla in vrgla v smeti. Sicer se to naj ne bi počelo, pa kam naj drugam odvržem. Potem sem jih pobirala občasno in sem jih našla le po par komadov. Tako da mislim, da jih počasi ne bo. Lep pozdrav

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

24. avg 2005 18:31

Včasih so bili polži zaščiteni,kaj pa zdaj? l.p.Vesna Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti