Konjsko stegno - priprava

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 21. avg 2005 16:53 | ogledi: 20.505 | odgovori: 11

Prvic se spravljam k pripravi konjskega mesa, zato bi potrebovala kaksen nasvet.

Mi lahko svetujete na kasen nacin naj ga pripravim oz. mi zaupate kaksen dober recept?

Hvala

lp

poki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. avg 2005 19:02

Mi ga jemo kar precej in se ravnamo po pravilih, ki so najbližji pripravi govedine. Tako glede mariniranja kot začimb (morda dodamo več zelišč) in dolžine peke. Morda pa ima kdo še druge izkušnje, spretnih kuharjev je na forumu dovolj, da se bo gotovokdo oglasil s kakšno posebnostjo v zvezi spripravo konjskega mesa. Mamamia mamamia

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. avg 2005 19:14

Sicer nisem ne vem kakšen kuhar, pa vendar lahko napišem moj način priprave konjskega mesa - za zrezke eno stran zrezkov pomokam in popečem na nemokani strani. Ko pride na vrh zrezka in moke kri jih obrnem in še malo popečem. Nato jih zložim vse v ponev in zalijem z vinom (približno 1 dl) , dodam drobno sesekljan korenček (1 žlico) in zalijem z juho, da so vsi zrezki pokriti v juhi in pustim počasi vreti. Če nimam pri roki prave jo skuham s pomočjo jušne kocke. Na koncu, ko so mehki, pa dodam kislo smetano.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 11:13

Tudi jaz nisem specializirana za konjsko meso, ampak to je pa ziher: ker ima močnejši okus kot ostalo meso, lahko daš tudi močnejše začimbe (ali pa več). Probaj pašteto iz jetrc, njami;) Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. avg 2005 11:35

Moji prisegajo na večje količine česna v omaki konjskih zrezkov. Pride bolj pikantno, pa manj sladkasto. Konjsko meso je namreč bolj sladko. Lahko pa seveda dodaš kake močnejše začimbe, ki tudi dajo odličen okus. Pa čebule skoraj ne uporabljam, raje več česna. Julija

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

22. avg 2005 12:46

Julya, ali nam lahko zaupaš tvoj recept za pripravo konjskih zrezkov? zvitorepka

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

22. avg 2005 14:49

Jaz bi tudi prosila za recept Julya. hvala

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. avg 2005 14:08

No takole gre. Konjske zrezke malo potolčeš z ene strani, jih posoliš in popopraš in na potolčeni strani pomokaš. Daš jih v zelo vroče olje s pomokano stranjo navzgor. Ko se zapečejo, oziroma odstopijo, jih obrneš in popečeš še z druge strani. Potem zrezke vzameš iz ponve, na maščobo, ki je ostala stisneš kar precej česna (lahko tudi celo glavico, če vam je všeč). Ko zadiši priliješ VRELO vodo z malo soli, da se vse kar se je morebiti prijelo za ponev, pokuha. V to vrneš zrezke in jih dušiš do mehkega. Čas je odvisen od starosti živali. Žrebičkovo meso je prej mehko, ampak tega je za take zrezke kar škoda. Jaz potem v omako dodam še timijan, malo provansalski zelišč pa še kaj po trenutnem navdihu. Zrezke ves čas podlivam z VRELO vodo. Ko je meso mehko, zmešam 1/2 žlice gustina, malo gorčice in nekaj sesekljanih kaper z malo mrzle vode in to prilijem v omakico. Če želiš več omake, pač povečaš količino gustina in vode. To naj potem še malo vre, da se škrob skuha. Po okusu še dosoliš in popopraš. Upam, da vam bodo tako pripravljeni zrezki prijali. Dober tek! Julija

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

23. avg 2005 14:59

Julija, hvala. Mislim, da se bodo tile zrezki kmalu znašli na naši mizi.... Zraven pa sirovi štrukeljci..... ! LP, zvitorepka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. avg 2005 11:07

Ja Lisička, štruklji so pa tudi pri nas zakon k temle in pa tudi govejim zrezkom v omaki. Julija

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. avg 2005 13:22

Julija.... jaz sem lisicka (zvitorepka), lisička (gobica) je pa ena druga kuharica.... zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti