Enostročni česen

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 21. avg 2005 11:33 | ogledi: 3.941 | odgovori: 10

Nikjer ne najdem nobenih podatkov o enostročnem česnu,kdaj ga sadimo..

Vsaka koristna informacija bo dobrodošla.

Lepo se imejte,radi se smejte,pa odpišite čimprej!!! Vesna

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

21. avg 2005 20:20

Jaz sem ga samo videla v trgovini. Kakšen pa je za uporabo? Pozdrav, Fani

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

22. avg 2005 7:35

Enostročni česen je brez vonja in okusa,vsaj po mojih izkušnjah.Kdor ne mara močnega česnovega vonja,ga lahko nadomesti z enostročnim .Pri nas imamo radi solato s česnom,ko sem dala nanjo to noviteto so me vsi spraševali ,če sem pozabila na česen. Toliko o mojih izkušnjah. Lep deževen dan vsem skupaj. jesen

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. avg 2005 14:01

Moja mama pravi, da tak česen zraste iz tistega stroka,ki požene na cvetu česna. Pa je potrebno počakat na drugo leto.LPPravi, da njej se ne zdi dober, najbrž ga zato še nikoli nismo uporabljali. frina

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. avg 2005 19:59

Lani sem ga kupila v tušu. Strok, ki sem ga posadila v jesen je segnil... Mogoče ga je treba saditi spomladi?.. Meni ima pa vseeno zelo močan okus po česnu... Je pa zelo zanimiv in pa bil je precej drag, res pa je, da pri čiščenju le tega porabiš precej manj časa ...hahaha lp juhica

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

28. avg 2005 23:17

In v cem je fora tega cesna? Ce nima vonja in ne okusa? Potem ga ja nima smisla uporabljati, kaj sele drago kupovati. Pa brez zamere, Kolma

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. avg 2005 0:09

Hja, če ima iste pozitivne učinke kot navaden česen, potem mogoče zaradi zdravja? Jaz se moram zelo posilit, da spravim po grlu kako jed z veliko česna, pa čeprav vem, da bi ga bilo dobro jesti. tjas

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

5. jan 2010 13:54

Pred kakim mesecem sem kupila ta enostročni česen s poreklom iz Kitajske. Moram reči, da mi navaden večstročni česen ne tekne, ta je resnično malo bolj mile oblike, pa kljub temu zadosti okusu in vonju po česnu. Zame je odličen. Mi pa kljub temu, da ga imam v hladilniku odganja. Ga bom posadila v lonček in bomo videli kaj poreče ali pa segnije. jasna

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

5. jan 2010 14:24

Tak česen je mama posadila spomladi. Stroki,ki so zrastli so bili drobni,malo večji kot češnja.Okus pa je bil isti. kriznana

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

6. jan 2010 10:50

Tudi jaz večkrat kupim ta enostročni česen. Malo sem guglala in očitno izvira iz Kitajske. V eni izmed neštetih kulinaričnih oddaj o kitajski kuhi sem opazila, da so ga uporabljali in takrat so omenili, da ga oni uporabljajo le v kombinaciji s svinjino. Zakaj, pa nisem ujela. Meni je všeč le zaradi bolj enostavnega lupljenja. Prej si pri koncu. Okus je mogoče res malo bolj mil, vendar če sem iskrena, se tudi običajen česen, ki ga kupim (in je iz Kitajske, največkrat) ne more primerjati z domačim. Roke pa pri enostročnem česnu manj dišijo preprosto zato, ker ga je tako lahko olupiti, da ga nimaš dolgo v rokah. =) Sem pa pri enostročnem česnu v trgovinah vedno opazila opozorilo, da ni za sajenje. LP, Jessie

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2010 13:14

Pri nas mu rečemo kar kitajski česen, kupim od časa do časa, največkrat v Sparu. Pa ko rabim večje količine česna. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti