Recepti za hujšanje po montignacu

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

23. avg 2005 14:14

Verjetno sem tudi jaz preburno reagirala, ampak vem kako je, ko se toliko in toliko let boriš s kilogrami (pa ne z samo parimi preveč), ko postaneš nezadovoljen s sabo, iščeš izhode pa jih najdeš samo v hladilniku. Takih ni tako malo, kot ni malo tistih ki se izstradavajo do podhranjenosti, pa še mislijo, da so predebeli. Verjetno smo slabiči in ne uspemo najti neka zadovoljstva drugje. Meni v življenju ni bilo ravno postlano z rožicami in verjemi mi ko se enkrat začnes tolažiti s hrano, ni lahko iztrgati se iz tega kroga. Pa to nima nobene veze s seksom, ker so se mi problemi zaželi kopičiti še pred tem. Mogoče pa je to ena od variant izhoda iz začaranega kroga. luthien

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2005 14:19

Drejček, ti si prava popestritev na forumu in glede zgoraj napisanega tu ti tudi dajem čisto prav. Sam se moraš sprejeti, kot si, pa te bodo tudi drugi, in tudi ti boš imel druge raje, če se imaš sam sebe rad. Govorim tudi iz lastnih izkušenj. Se tudi strinjam s tem, da je seks super rekreacija, vsi imamo kaj od tega, tako telesno kot psihično. Je pa res, da razumem tiste, ki želijo izgubiti kak kilogram. Vzroko so različni. Enim se res nabere grd špehec okoli trebuha, zadnjica je večja, kot je potrebno za še vedno dobro počutje, stegna postanejo čudno okrogla in nič ni več prostora vmes. In ko spoznaš, da je k temu pripeljala telesna neaktivnost in pretirano uživanje hrane, je pač potrebno ukrepati, seveda če se v tej novi koži ne počutiš dobro. In če ti obremenjenost organizma načne zdravje, je ukrepanje toliko bolj nujno. Potem pa seveda pridemo do točke, kaj je še pametno in primerno ter sprejemljivo in kaj ne. In na tej točki je največ različnih mnenj - poglej forum o zdravi prehrani. JAz sem ga nehala brati, ko me je vse skupaj nehalo zabavati. Kako vse so nekateri pripravljeni mučiti svoj organizem in kaj vse storiti za nekaj kg manj....A, kot pravim, vsak gleda s svojimi očmi in jaz te ljudi po svioje razuamem, si pa pri nekaterih mislim svoje. Da se mi vse življenje suče okoli tega kaj smem in česa ne, da sama na sebi treniram strogost in disciplino...pa saj nisem mazohost (razen, če gre za hujšanje iz zdravstvenih razlogo, to je čisto druga zgodba). Toda vsak od nas si izbere svojo pot in dokler me kdo v kaj ne sili in mi svojega videnja ne prodaja kot edinega zveličavega, mi je prav vseeno, kaj počne sam s seboj. Tako si boš ti še naprej stiskal sveže sadne sokove (in jaz tudi), pa uživala bova v hrani (jaz zaenkrat še dietni, zdravje je zdravje), privoščila si bova kakšen greh in se ne bova po nepotrebnem obremenjevala s seštevanjem kalorij, ločevanjem, kriznimi dnevi in podobnim. Če pa kdo v tem vidi rešitev zase, tudi prav. A vseeno menim, da je obremenjevanje zgoolj s tem, kaj smeš in česa ne, pa priseganje zgolj na nenehne diete in podobno, le beg pred resničnostjo in vrtenje v začaranem krogu. Spet me malozaneslo, a še vedno velja - živi in pusti živeti, kajne? Mamamia mamamia

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. avg 2005 16:56

drejček, če bi vedel o kakšni knjigi in kakšnih receptih je govora, bi videl, da razna odprekanja in filanja z dietnimi napitki ipd. v tem primeru ne pridejo v poštev. lp Dana

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

23. avg 2005 18:08

šment, zdej mi je pa nerodn... pa ja, vse kar je na tem svetu dobrega je nemoralno, nelegalno al pa redi... za kilograme, pridobljene z leti, pa sta krivi medicina in farmacija; včasih so žvel 35 - 40 let pa niti niso utegnil pomislt na to, dons pa živimo 2x dlje... temu ustrezno se pojavijo tud problemi... Drejček

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. avg 2005 18:25

hm...? a tole mogoče spada pod kakšno drugo temo? :) Dana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2005 19:50

Drejček, kar je doberga ni niti nemoralno, niti legalno, redi pa ko šus...Nič ti naj ne bo nerodno; a naj bi ti bilo zato, ker malo duhovičiš? Pa saj brez humorja bi bil ta svet tako zelo pust, kaj praviš? Mamamia mamamia

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. avg 2005 10:26

hihi, prav zabava me, ko berem, kaj vse se je spletlo okoli ene moje navadne prošnje za knjigo z recepti . To je že prava igra Asociacije Da potolažim razburjenega Drejčka: recepti niso zame, iščem jih za nekoga, ki mu je zdravnik predpisal hujšanje, in sicer ravno zato, ker tud jaz nisem zagovornica dietnih izdelkov ampak zdravega načina hujšanja z zdravo in pravilno kombinirano hrano... Pa lep, sončka poln dan, maja

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

7. sep 2005 20:13

Verjemite, da poznam kar nekaj ljudi, ki jim je po Montignacovi metodi uspelo shujšat! In da se jim je samopodoba bistveno izboljšala! Seveda ne govorim o anoreksičnih deklicah ki so itak poglavje zase. Človek bi jim rade volje pomagal, a morajo do spoznanja o nujnosti zdravljenja priti same. Tako, kot pri drugih odvisnostih. Srečno! veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2005 10:52

Tudi jaz poznam nekaj ljudi, ki se uspešno prehranjujejo po Montignacu in jim ta način sila ustreza. Meni pač ni do tega, za zdravje sem poskrbela na drugačen način, pač zaradi bolezni, a zdaj, ko sem se navadila na določen režim, mi ta tatko zelo ustreza, da se ga bom držala tudi potem, ko dieta ne bo več obvezna. Za Montignaca pa sem premalo disciplinirana, včasih rada pomešam kaj, kar po njegovem naj ne bi smela, pa tudi ne ljubi se mi vselej gledati, kakšen indeks ima katero živilo. Pač na drug način jem vsega po malem, disciplinirala sem se glede gibanja (brez tega ti niti Monitgnac niti Atkinson niti kdorkoli drug ne pomaga) in sem prav zadovoljna. Vsak pač ravna, kot mu najbolj ustreza, hvala bogu, da smo si tako različni. Mamamia mamamia

butterflylara  

član od: 12.10.2011

sporočila: 12

14. okt 2011 23:44

mc maya je napisal/a:

Hojla,

Nekje (pojma nimam, kje ) sem zasledila, da obstaja knjiga z recepti za hujšanje po Montignacovi metodi, kot neko nadaljevanje knjige Jem, torej hujšam. A mogoče ve kdo naslov te knjige (avtor je, predvidevam, Montignac) in ali je že prevedena v slovenščino? Aja, pa če mi lahko še izdate, kje se da to knjigo dobiti.

Hvala za pomoč,

Maja

 

živjo, malo sem gledala teme o Montignacu in naletela tudi na tole, sicer ste verjetno do sedaj kaj našli, no, pa vseeno, druga knjiga o Montignacu je Jejte z užitkom - ostanite vitki, nekaj receptov je not, vendar jih je več v tretji knjigi Montignacova metoda v teoriji in praksi. sicer pa ko veš, kakšna živila lahko uporabljaš, le malo domišljije in recept je tu! (=

Kako pa vam je sicer uspela "dieta"?

 

LP

butterflylara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti