Špinačni kaneloni

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 20. avg 2005 11:19 | ogledi: 12.099 | odgovori: 10

A mi lahko kdo zaupa recept za kanelone s špinačo. Predvsem me zanima nadev.

Pa brez kakšne skute prosim, ke je ne maram.

Hvala

Marjetica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. avg 2005 11:39

Več receptov boš našla v bazi in na forumu. Je bilo že kar nekaj tem o tem. Med recepti pa lahko pobrskaš tudi brez iskalnika. Jaz sem moj recept za kanelone dala med priloge, torej znajo biti tam tudi drugi. Jaz sicer špinačnim kanelonom dodam nasekljan pršut in sir. Nimam kakega posebnega recepta, tako malo po navdihu delam tjas

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

20. avg 2005 11:58

Jaz imam na voljo tisto zamrznjeno špinačo od Ete. Bo v redu, če jo stopim, dodam jajce, drobtine, kakšno začimbico. Ko jo namažem na palačinko potresem še malo sira. A bo tako v redu ali pa imate kak boljši predlog. V bistvu bom naredila nekaj kanelonov s sirom in šunko, nekaj pa bi jih s špinačo, ker se mi valja po zmrzovalniku. Marjetica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. avg 2005 12:30

Dobro jo povri, da bo čim manj vode. Za kanelone je meni sicer bolj všeč tista v listih, ker te zmrznjene, ki so že v celoti pripravljene (razne kremne varjante) so zelo župcaste. Take za v kanelone niso, ker ti bo vse ven steklo (to za pohane kanelone, za gratinirane pride to malo bolj v poštev, ker jih itak "utopiš" še v bešamelu ali jajcu in smetani). Aja, jajc jaz nisem nikoli dajala v špinačo, se nikoli nisem spomnila. Mogoče zato, ker so jajca že v palačinkah Ampak so bili kaneloni vseeno uredu, ni špinača nič ven letela. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. avg 2005 14:18

Po mojih izkušnjah je edina špinača, ki ni vodena in je dobra že po tem,ko jo samo pogrejemo, tista v obliki srčkov od Bo Frosta. To je razen zelenega graška edina stvar, ki jo tam kupujem, ampak špinača je res super, tako vsaj pravijo otroci, jaz je namreč sploh ne jem. Nič ni vode, ko jo stališ, le taka fina gosta kremastna špinačka nastane, enim dodam zraven le malo česna in žličko olivnega olja. Mamamia mamamia

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

20. avg 2005 22:37

Špinačo, ki jo lahko prej obogatiš z maslom, drobtinicami, muškatnim oreščkom in rumenjakom ali smetano (jaz sem bolj skromna in ponavadi v špinačo stisnem samo strok česna). Špinačo pokuhaš, da se zgosti, jo namažeš na palačinke, položiš gor rezino sira in zaviješ. Palačinke potem položiš v pomaščen pekač, jih preliješ z mešanico iz jajc in smetane ter zapečeš. Taki kaneloni so fantastični v kombinaciji z omako iz mletega mesa. Tako da se jaz tega recepta spomnem vedno, ko ostanta kakšni dve zajemalki omake. Špinača je pa itak vedno na zalogi. V poštev pride tudi blitva "obdelana" na isti način kot špinača... Tako se to pri nas dela... :) Lp, Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 11:44

V špinačo lahko vmešaš tudi skuto, začiniš z muškatnim oreškom, lahko še soliš in popraš,... Lahko dodaš še jajce (jaz navadno ne, mi jih itak vedno zmanjkuje, ker rada pečem sladkarije;) Veri

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

6. okt 2005 16:54

Jaz bom danes pripravila špinačne kanelone. Takšne s skuto, pa bešamelom in zapečene v pečici. Ker pa je kar nekaj dela s tem, bi naredila dvojno porcijo, eno ( seveda brez bešamela) bi zmrznila. A to smem, glede na to da bom uporabila že zmrznjeno špinačo? DARJA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. okt 2005 17:10

Sem malo preizkušala in nadev naredila samo iz špinače ( v listih ) in parmezana - seveda gratinirano v pečici in postreženo v jurčkovi omaki. So me prosili za ponovitev. Lumpica

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

6. okt 2005 17:49

Jaz pa skuham špinačo, jo zmiksam, seveda posolim, notri pa vmešam pražen sezam in toliko drobtinic, da popijejo vlago. Tudi zelo dobro. urssula

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. okt 2005 10:16

smetana, glede na to, da boš špinačo prej prepražila, predno jo boš primešala skuti, verjetno ne bi smel bit problem, če jo spet zamrzneš... itak verjetno ne bojo čakali v zmrzovalniku pol leta... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti