Mazolji

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

21. avg 2005 9:51

če ima akne in mozolje mora iti k zdravniku po kak differin! Sicer pa se izpodbija trditev, da ima hrana vpliv na kožo...sploh čokolada ipd. nina

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

21. avg 2005 10:42

Tudi jaz po lastnih izkusnjah svetujem obisk pri dermatologu - dermatolog lahko oceni, ali bo zadoscala kaksna krema (differin, skinoren ali klimicin ali pa kaj druga), v tezjih primerih pa predpise celo kaksne tablete - v prvi fazi antibiotik, da se umirijo vnetja. Prehrana sama po sebi ne more izboljsati stanja koze, prav gotovo pa taksna prehrana, kot jo svetuje mamamia, koristi celotnemu telesu. Kitty, tem nasvetom za prehrano, ki ti jih je dala mamamia, sploh ne mores reci dieta, ampak bolj nacin prehranjevanja - tako bi se morala prehranjevati zmeraj, ne samo kaksen teden ali mesec. Saj se ni potrebno popolnoma odpovedat pizzi, pomfriju in podobnim zadevam, ce jih imas rada, le prevec jih ne sme biti. Pa poskrbi, da bos ob tem pojedla dovolj sadja, zelenjave in jogurtov. Lep pozdrav. Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2005 19:15

Me veseli, da ste prav razumele moj nasvet kity. Tudi sama vem, da samo prehrana ne more izboljšati stanja kože, kvečjemu zdrav načn prehranjevanja lahko morda ublaži kakšno reč. Je pa vse res odvisno od stanja aknavosti, in to lahko oceni samo zdravnik, se povsem strinjam z vami. Mimogrede, zdaj mi je lahko biti pametna, ko sem se silom prilik morala soočiti z zdravim načinom prehranjevanja. Prej, dokler me bolezen ni sesula, sem v teoriji sicer vedela vse in se zavedala napak, ki jih delam in s katerimi obremenjujem organizem, pa sem le zamahnila z roko, češ meni že ne bo nič. No, pa sem jih dobila po nosu in sem dobesedno prisiljena spreminjati ne le prehravnjevalne, pač pa tudi nekatere druge navade, če želim sanirati svoje zdravje. Ampak gre lažje, ko ti v glavi naredi klik in ugotoviš, da gre tudi tako. No, malo me je zaneslo. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 10:17

Hm, priznam, da sama nimam izkušenj z mozolji, ampak jih je mel pa moj bratec toliko več (za oba)... In čeprav povsod pravijo, da ni dokazano, ti lahko na njegovem primeru dokažem, da JE PREHRANA KLJUČNA! Sploh NE odsvetujem dermatologa, ker zdravniki naj bi vedeli, kaj delajo (čeprav imam tudi obratne izkušnje - ampak tudi oni se morajo nekje naučit, a ne?;) niti kozmetičarke, ker pač ne poznam, kaj lahko naredijo, ker še nikoli nisem bila pri njej. Ampak ti pa lahko povem, da mojemu bratcu to dvoje, pa tudi razne kremice niso nič pomagale, kakih 6 let je mel neznosne probleme - ne poznam nikogar s tolikimi mozolji, kot jih je mel on... KO pa je začel jest tudi zelenjavo in sadje, izključil vse že narejene hrane (sploh pomfri in ocvrte fileje,...), začel jest jogurte namesto ves čas kruha, se je stanje za 100% spremenilo! Garant! Še vedno je najbolj srečen, če dobi zrezek, ampak je tudi raznorazne zelenjavne omakce:) Glede čokolade: bratec in še dva prijatelja prisegata, da se jim TAKOJ POZNA V OBLIKI MOZOLJEV. Sama res ne vem, ker mam glede tega srečo (moram potrkat na les;), ampak po opazovanju teh treh, bi rekla, da kljub vsem znanstvenim raziskavam vsaj pri nekaterih IMA VELIK VPLIV! Preveri, če nisi ti med njimi. Znanstvene raziskave so sicer fajn, je pa res, da se da statistiko posilit glih tja, kamor hočeš (lahko mi verjameš, ves čas to gledam;)... Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

22. avg 2005 13:43

Tudi jaz sem med tistimi, ki prisegam pri svoji koži, da se čokolada takoj pozna v obliki ogromnih mozoljev. In da prehrana še kako vpliva na nastanek mozoljev!!! PREHRANA JE KLJUČNA ZA NASTANEK MOZOLJEV!!! Vsaj v mojem primeru. Sem sicer daleč od pubertete in sem imela od pubertete dalje probleme s kožo. Dokler nisem za 100% spremenila prehranjevalnih navad - nič pomfrija, nobenih ocvrtih jedi, nobenega McDonaldsa, nobenih premastnih jedi, nobene čokolade (niti drobtinice!!!), za katero bi kdaj prej umrla, ker je bila nekaj najboljšega na svetu ... Pijem veliko navadne vode, pojem veliko zelenjave, sadja in kdaj pa kdaj kak košček sladice, peciva, piškotov ... če mi zapašejo (brez drobtinice čokolade ....). Na koži se 100% sprememba prehranjevalnih navad pozna - za 100%!!! Kar prej v mnogih letih ni uspelo dermatologom - zamenjala sem jih toliko, da sem nehala šteti, ali kozmetičarkam, ki sem jih prav tako zamenjevala po tekočem redu,... kar ni uspelo vsem možnim preizkušenim kremam, pilingom, gelom .... je uspelo z drugačnimi prehranjevalnimi navadami. To so moje izkušnje. Znanstveniki lahko trdijo svoje (znanstvene raziskave med drugimi sponzorirajo velika podjetja ... med njimi proizvajalci čokolade ... torej ???? Tudi jaz ne bi tepla roke, ki me hrani.) Lp, burbonka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. avg 2005 15:06

Zdravo prehranjevanje se v vsakem primeru splaca, lahko pomaga tudi pri mozoljih, ce ne, pa pomaga kje drugje, kar se bo mogoce poznalo sele v kasnejsih letih. Mozolje sem imela nekje do tridesetega leta in iz svojih izkusenj lahko povem, da hrana nanje ni nic vplivala. Ne morem reci, ce mi je od cokolade ali pomfrija zrasel kaksen dodaten mozolj, zanesljivo pa vem, da meseci idealno zdrave prehrane niso na mozolje prav nic vplivali, uspevali so nemoteno naprej. Stanje se je izboljsalo, ko so se podivjani homoni umirli, kar se zgodi pri enih prej, pri enih pozneje, pri enih pa nikoli - ne glede na to, ali med tem spremenis prehrano ali ne. Moje mozolje je, vsaj po mojem mnenju, dotolkel cas, tako dobro, da jih tudi moji zdajsnji obcasni cokoladni ekscesi ne ozivijo vec. Srednja leta vsekakor prinesejo tudi dolocene prednosti... Lep dan se naprej, Sonja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. avg 2005 15:17

Tudi meni hrana prav nič ne vpliva na nastanek mozoljev. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti