Česen

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

tema odprta - 19. avg 2005 11:17 | ogledi: 8.604 | odgovori: 25

kdaj je najboljši čas za sajenje zimskega česna.mislim da tam nekje oktobra ampak nisem sigurna.

NIA

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

19. avg 2005 12:31

nevem toda mi smo ga sadili v sredini oktobra!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jan 2008 18:35

Da ne odprem še eno temo o česnu, bom kar tukaj napisala, nekaj zelo, zelo zanimivega.

Na rešetu Mr.Ph. Janeza Kromarja -domača zdravila

Česen po kitajskem receptu 

Po naključju sem dobila star kitajski recept za zdravljenje s česnom in ( jaz) ga prepišem.Recept so našli v razvalinah nekega tibetanskega samostana in cenijo da je star 2 do 3 tisoč let.

Česen pripravljen po tem receptu, čisti organizem maščob in otrdele žile, preprečuje infarkt, sklerozo, stenokardijo(angina pektoris, srčni krč), apopleksijo (kap) in nastajanje tumorjev.

Odpravlja šumenje v glavi, izboljšuje vid, pomlajuje organizem. Seveda pa ga je treba jemati v strogo dolečenih količinah.

Česen(350g) je treba očistiti, zdrobiti z lesenim tolkačem in mu dodati 300 g. čistega alkohola(96%). To naj nekaj časa stoji ( osem dni), nato pa je treba tekočino odcediti, ostanek dobro stisniti, potem ko dva dni stoji, pa pričeti z zdravljenjem. Česnove kalpljice je treba jemati z mlekom(sobne temperature), in to vsak dan.

Prvi dan vzamemo zjutraj, opoldne in zvečer, najprej eno kapljico, drugi dan nadaljujemo tako, da  vzamemo pri vsakem obroku kapljico več. Tako nadaljujemo še tretji, četrti  in peti dan. Šesti dan, potem ko smo zjutraj vzeli 16 kapljic, pričnemo jemati vsakokrat po eno kapljico manj, torej opoldan 15, zvečer 14, itd, vse dotlej, da pridemo spet do ene kapljice. To je desetega dne opoldne, zvečer pa vzamemo 25 kapljic in jih jemljemo  vsak dan trikrat toliko časa, da vse porabimo.

Dobro je, če zdravljenje ponovimo čez 5 let.

 S česnom si lahko tudi pomagamo pri obrambi pred gripo. Kitajci dajejo pri bronhitisu, vnetju sapnic, velike količine česna.

Ugotovili so tudi, da je pri narodih,  ki jedo veliko čebule in česna, manj raka. 

lp 

 

Anamarija

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

4. jan 2008 19:52

Anamarija1, ta recept je bil pred tremi leti že preizkušen v naši družini; mož je dal to kuro skoz in moram reči, da je imel prej kar precej težav z zgago in posledično groznim zadahom iz ust. Vse to se je takrat popravilo. Naj pa dodam, da za osebe, ki imajo prenizek krvni tlak, ta kura ni priporočljiva, ker ga česen še zniža. rdecapesa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jan 2008 20:16

Tole sem danes dobila od sodelavke, ki se že dolgo muči z visokim krvnim tlakom, pa si je na tak način pozdravila, jaz pa sem z veseljem tukaj posredovala recept, ker vem, da vas je kar nekaj, ki imate težave  z visokim pritiskom.

 

Anamarija

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

4. jan 2008 20:29

To je že zelooo star preizkušen recept, ki sta ga s pridom uporabljala tudi moja zdaj že pokojna starša, ko sem bila še otrok.

Zdaj se dobijo česnove kapsule, ki so poenostavile ves postopek jemanja in neprijeten zadah. Se pa strinjam, da to ni za ljudi z nizkim kvnim tlakom.

kobra 1

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 10:14

hoj! ker se tukaj "dobivamo" pretežno ženske, povem še to, da redno uživanje česnove tinkture ( ali česnovih kapsul ) zelo pomaga za lepo polt. moja nona, je kot dekle hodila po zdravila k nekemu lekarnarju v trst. ko je postala že stalna stranka, je nekega dne začudeno povprašala starega lastnika lekarne, kako je mogoče, da ima tako mladostno kožo. pa je odgovoril, da redno uživava česen, ki ga iztisne in sok da v kapsulo ( da ne toliko smrdi ). a popos, pri uživanju surovega česna, se vonju ne da popoplnoma izogniti, ker se aliin izloča tudi skozi kožo (žal), ne samo skozi pljuča. no, da se povrnemo k lepi polti : nona je , potem, celo svoje življenje , zjutraj strla strok česna, in ga pojedla. vsak dan! ne vem , če zaradi česna, a tudi v starosti je imela mladosten obraz z napeto in gladko kožo. GOSPAKATJA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 11:35

Aha, morda zato jaz nisem imela nikoli glistenamreč nora sem na česen, že v otroštvu sem ga pojedla kot bombon. Anamarija

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

5. jan 2008 11:55

Anamarija v receptu piše:To je desetega dne opoldne,zvečer pa uzamemo 25 kapljic in jih jemljemo vsak dan toliko časa,da vse porabimo.Ali to pomeni da spet zmanjšujemo po eno ali da skoz,do konca jemljemo po 25.Mislim da bi možu to zdravilo prav prišlo,meni na žalost ne-ker imam nizek pritisk.Hvala v naprej za odgovor.LP. golubić

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 12:17

Čak mal, tudi jaz nisem razumela, morda pa bi potrebovali prof. matematike, ker meni pridejo sami minusi

Ežoj, pomagaj!

 

 

P.s.Vprašala bom sodelavko!

lp 

 

Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2008 12:30

Anamarija, sem bolj slabo v pomoč, iz recepte bi jaz razumel, da se noprej  vzame po 25 kapljic, trikrat na dan.

 lp 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti