Polenta in pekoč želodec

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 17. avg 2005 21:46 | ogledi: 7.647 | odgovori: 21

A ima mogoče kdo podobne težave? Vsakokrat, ko si zvečer skuham polento, me potem želodec hudičevo peče. Pa mi ni jasno zakaj , ali je res polenta tako težka za prebavo? Saj je sam škrob, nobene kisline nima v sebi, torej zakaj me tako matra???

Pa tako rada imam polento in tako fajn se mi zdi za večerjo (tiste enkrat na 100 let, ko si jo le privoščim). Jem kar samo polento, brez kakih omak ali polivk, tako, da res ne vidim, kaj bi lahko še bilo krivo razen polente same.

Lp,

tjas

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. avg 2005 21:54

koruza rada "dela" kislino v želodcu. Morda je problem samo v tem - tudi jaz ne smem jesti koruznih žgancev iz tega razloga. Lisa

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

17. avg 2005 23:33

V mleku (bela kava)? Ce je ta kombinacija je sigurno krivo mleko. Lp, Kolma

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

18. avg 2005 6:24

Torej imaš probleme z zgago. Naslednjič poskusi samo tole in boš videla čudež: ko te bo začel peči želodec, ožemi 1 limono in popij čisti sok - strogo brez vode, sladkorja....Limona deluje v kombinaciji z želodčno kislino kot lug - v kratkem ti bo odleglo. Vsekakor je vredno poskusiti. Pa lep dan vsem! ssilva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. avg 2005 11:15

Točno tako kot praviš ti ssilva. Mislim pa, da je vzrok težav globlji.Nasplošno,pretoplo v želodcu. Vesna Milek Recko

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. avg 2005 11:32

Pretoplo v želodcu? Ja, tak občutek imam še vedno od včeraj zvečer v želodcu, vsekakor kislina. Samo ni mi pa jasno, da mi to povzroči navadna polenta, skuhana na vodi, brez dodatkov (ja, priznam, malo sira sem naribala čez... ) Tole je pa že noro. Sem bila optimisitčno prepričana, da mi vsaj škrobnate jedi ne morejo delati zgage. tjas

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. avg 2005 15:01

Čudno, čudno....moja babica pravi, da je ravno polenta super za želodec, ker ni rtežka, poleg tega uredi prebavo itd., in tudi z očijem jo oba zelo rada jema, ker nama zelo paše - in oba imama ZELO občutljive želodce, ki se oglasi takoj, ko mu kaj malo ne paše. Tudi sama sem imela probleme s kislino, ampak nekaj let nazaj (takrat še nisem rada jedla polente)....babica mi jo je svetovala za želodec in zdaj je bolje, in mi tudi polenta na naredi kakšne zmešnjave v želodcu :) Zala

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. avg 2005 15:29

Obcutljivi zelodci so obcutljiva rec, vsak deluje malo po svoje. Zato je po mojem pametno nasvete vzeti malo z rezervo, ker kar je dobro za enega, za drugega pac ni. "Pece te sigurno od mleka, ne od zgancev" in "Ce te pece po zelodcu, popij kozarec mleka" velja pac za tiste, ki te nasvete delijo, ostali morajo pa sami zase ugotovit, kaj komu ustreza. Je pa bridko, ko ugotovis, da ti delajo tezave prav tiste stvari, ki jih imas najraje.... Smrc! Sonja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. avg 2005 16:15

Tudi meni dela močnik zvečer težave - vzhajam kot kvas Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. avg 2005 17:29

Hehe, limnol, to si pa pametno napisala - tudi meni je ati rekel, da izločim iz hrane tiste stvari, ki jih imam najraje :) In dejansko je res, oboževala sem sadne jogurte, mleko itd.....zdaj sem sadne jogurte POVSEM izključla iz prehrane (jem le še navadne skupaj s svežim sadjem), mleko pijem le občasno in je OK.... LP Zala

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

18. avg 2005 23:04

tjas, tudi jaz imam enake težave kot ti. Naj povem, da kravjega mleka ne uporabljam. Torej, sigurno me peče želodec zaradi koruzne polente. Če skuham polento ali žgance iz belega koruznega zdroba, me želodec ne peče. lp dome

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti