Polenta in pekoč želodec

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

19. sep 2008 23:10

Tudi meni že veliko let nagaja zgaga. In koruzna polenta in žganci so gotovo njeni povzročitelji. Sem pa ugotovila, da se zgagi izognem, če koruzni moki dodam malo ajdove. Polenta je še boljša, zgage pa ni. Je pa še veliko drugih povzročiteljev zgage:kava, čokolada, alkohol, peteršilj, razni čaji, polnozrnat kruh, vse salame,maščoba, prežganje pa še in še. Tudi stres zelo vpliva na kislino.Sicer pa mora vsak zase ugotoviti, kaj mu ne paše. Meni je najbolj škodilo, če sem na tešče popila kozarec vode. Mineštre že več kot 20 let kuham tako, da dam vse sestavine kuhat v mrzlo vodo,ko zavre kuham 20 minut do pol ure, zmečkam, če je kaj preveč veliko, dodam še testenine ali riž in kuham še 10 minut. Včasih dodam še žličko olivnega olja, največkrat pa tudi tega ne, tudi solim zelo malo.Od mleka in mlečnih izdelkov pa lahko jem le navaden manj masten jogurt , manj mastno skuto in mlad sir, a tudi to v manjših količinah. Sicer pa mi vsa moja preventiva ne bi pomagala, če ne bi imela zdravil za te težave, na začetku pa mi je pomagalo že to, da sem se izzivalcem zgage izogibala, a z leti je moj želodčni poklopec popolnoma odpovedal in zdaj ne morem več brez zdravil. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti