Polenta in pekoč želodec

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. avg 2005 6:35

Ja ampak kako povezavo ima polenta in mleko? Jaz polento kuham na vodi, ne v mleku. Tule mleko nima kaj dosti veze. Pa tudi na splošno ga ne pijem, ker mi smrdi. Mleko uporabljam le za v kavo ali pa za kakav. Lp, tjas

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. avg 2005 20:26

S čim pa zabeliš polento? LP,

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 19. sep 2008 22:40:44

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. avg 2005 20:55

Polenta ima to povezavo z mlekom, da se zraven žgancev ponavadi pije mleko ali pa divka kava. Verjetno je bilo mišljeno to. Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. avg 2005 23:23

Aha. No, jaz imam polento tako rada, da jo jem kar solo, brez nič, ne zabele, ne omake, ne polivke... kave ali proje pa še nikoli nisem pila zraven, tako da za je bila za divjanje mojega želodca zgleda kriva sama polenta. Očitno je odslej zvečer zame prepovedana. Upam, da jo bom lahko vsaj za kosilo še jedla. To bom še probala. Pa še s tabelo bom poskusila, če bo mogoče kaj razlike. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 19. avg 2005 23:26:08

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

20. avg 2005 19:08

Tjaš, a sicer pa koruzno moko/zdrob dobro prenašaš? Menda po teh dveh zadevah rada peče zgaga. Moj oče tudi jamra, da ga po polenti peče zgaga, podobne težave ima pa tudi s koruznimi žganci...pa nekako ni pomoči . Aja, pa ni razlike, a polento/žgance je same brez vsega ali s kakršnokoli zabelo, mlekom.... Očitno imaš tudi ti tako srečo kot moj oče...te pa razumem, da si žalostna, ker tud jaz obožujem polento (je moj najljubši fast food ) maja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. sep 2008 19:41

Bom nadaljevala tole temo.

Potrebujem vaš nasvet.

Že kakšne 14 dni imam v želodcu zelo toplo, občasno ppredvsem pa ponoči pa prav žgoče malo višje gor.Do sedak mi je mleko pomagalo vendar ga tudi ne morem spiti po dva litra na dan.Kuham si čaj iz mete, sedaj sem probala še čaj iz rmana. Za enkrat še ni učinka.Sploh ne vem kaj naj še naredim.

Zanima me , ker veliko veste, katere stvari povečujejo kislino, da se jim bom izogibala.(Menim sicer da je krivo tudi to, da res zelo veliko jem, ker dojim, in sem neprestano lačna)

Nasvetov bom zelo vesela.

lp

mizarka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. sep 2008 20:11

Ponoči je huje, ker kislina iz želodca (najverjetneje zaradi poškodovane "zapiralke") sili v požiralnik. V takih primerih svetujejo, da se pri vzglavju podloži ležišče - kot pri dojenčkih z močno povdarjenim refluksom. Spotoma ti svetujem še to, da metin čaj zamenjaš za melisinega, ki blagodejno vpliva na želodčne težave; meta precej draži želodec. Tudi mleko le kratkotrajno ublaži "zgago", sicer pa še pospeši izločanje kisline v želodcu. Še posebej, ker si doječa mama, nikar ne pretiravaj z mlekom. Tudi rman blaži želodčne bolečine, vendar ga prevelike količine, glede na to, da si doječa mama, odsvetujem. BAje je priporočljiv star bel in ne črn ali polnozrnat kruh. Sicer pa res vsak posebej ugotovi kaj mu ustreza in kaj ne. Čim manj bolečin! veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2008 20:29

Nikar metinega čaja, ne bo ti dobro del, ima veverica prav.

rimljanka - zasebno mnenje

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. sep 2008 21:39

Se strinjam z vsem kar je napisala veverica.

Glede zeliščnih napitkov je težko svetovati, ker dojiš. Vsekakor si kuhaj blage, ne premočne čaje.

Namesto svežega kruha raje uporabljaj prepečenec, privšči si banane ter se izogibaj mleku.

V notes si sproti zabeleži kaj ješ. Tko boš najhitreje sama ugotovila, kaj ti ne odgovarja.

kobra 1

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

19. sep 2008 22:23

Tjas, tudi meni se to dogaja. Preprosto skuhana polenta na vodi, malo osoljena, pa kislina. Sem sprejela, da je pri meni to tako. Ko se mi to zgodi, za nekaj časa bolj zdravo jem. Pri meni je to, nič prežganih maščob, mlečnega itak nič, vse kar je surovo ali kuhano in nič sladkarij ali močnih začimb. No potem pa spet lahko uživam ob polenti brez dodatkov. Limonin sok tudi meni pomaga. angela33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti