Grozdje

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 17. avg 2005 9:10 | ogledi: 2.419 | odgovori: 8

pri nas se obeta dobra letina....kaj vi naredite z njim kar ga ne pojeste.....

hvala in lp

mihana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. avg 2005 9:14

skuham marmelado - odlična je, posebno za palačinke in druga peciva. Seveda - če imaš vinograd, pa to ni rešitev. Lisa

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

17. avg 2005 9:44

Tako kot Lisa - skuham marmelado. Pri nas imamo "Jurko" samo okrog hiše, zato večino grozdja pojemo, ostalo pa... skuham v izjemno okusno marmelado. lp, burbonka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

17. avg 2005 9:59

Kako pa skuhate marmelado?Ali semena odstranite? Prosim za recept! Marjetka cvetka

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

17. avg 2005 10:20

Sok.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. avg 2005 11:29

Jaz grozdje prepasiram skozi žičnato cedilo, potem pa na l tekočine dam cca 60-65dag sladkorja, malo limonovega soka in 1 rumov sladkor in seveda vrečko želina. Nekaj časa me je morilo, če ni kaj okusa izgubljenega v lupinicah in sem odpadek od pasiranja zavrela in kuhala kakšnih 10min ter potem dodala soku. Ampak gre tudi brez tega. Glavno je, da je grozdje aromatično. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. avg 2005 12:06

Jaz obožujem grozdje, v jeseni vedno kak dan živim samo na grozdju. Letos pa šok - grozdje je, poleg melon in češenj ter banan, na seznamu meni prepovedanega sadja (vsebuje preveč sladkorja). Tako točim krokodilje solze in zavidam tistim, ki ne vejo, kam z njim...Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. avg 2005 12:50

Hudirja! Mamamia, kaj pa je v teh vrstah sadja, da škoduje slinavki? Saj sladkorja je navsezadnje v lubenicah, slivah, figah...tudi veliko. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. avg 2005 15:12

Hja, Lisa, niti lubenic ne smem, ne melon in banan, pa češenj. Ravno zaradi sladkorja. Ker če razen druge hrane uživam še to, je vprašanje, ali lahko skurim vso energijo, ki jo vnesem v telo. In če ogljikovih hidratov, kar sladkor je, telo ne pokuri, potem se v telesu zadržijo v obliki maščob. In ker so meni napadle slinavko prav maščobe (trigliceridi), je prepoved omenjenih vrst sadja samo še dodatna omejitev pri že tako strogi dieti (okoli dve leti bo moja slinavka potrebovala, da si opomore, so mi rekli). Lahko pa jem vsaj marelice, breskve, hruške, jabolka, še posebej pa priporočajo jagodičevje in med tem še posebej borovnice. Zamrzovalnik jih je že poln tudi za zimo. A ker imam tudi omenjeno sadje zelo rada, mi je pač lažje prebroditi prepovedi. Na suho sadje pa tako moram pozabiti, na morju pa sem letos vsak dan gledala kar mimo fige pred našo hišo, da nisem vsako jutro planila po njih. To mi je bilo namreč vedno v poseben užitek, z drevesa utrgati nekaj fig in jih pojesti še pred zajtrkom. Ampak, ti dve leti bom že vzdržala, potem pa si bom občasno lahko privoščila tudi zdaj prepovedano sadje 8in še kaj drugega), apamk seveda ne prepogosto. Tačas pa se naslajam z branjem po forumu... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti