Kumare !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 17. avg 2005 8:34 | ogledi: 5.963 | odgovori: 5

Ali katera vlaga ta velike kumare in kako ?

LP,

Klavdija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. avg 2005 8:58

Jaz sem jih narezala na pol cm rezine, zložila v kozarec, dodala žličko začimb za kumarice za vlaganje in zalila z mrzlo mešanico kisa za vlaganje, vode, sladkorja.. Pastelizirala 20 min pri 75 st.C. Vmes lahko dodaš kakšno šalotko.

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

17. avg 2005 10:05

Jaz tudi kumarice zrežem in zalijm z vročo mešanico kisa in vode..

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

23. avg 2014 22:23

Razen vlaganja in spravljanja v skrinjo še kakšna ideja, kako jih porabiti?

Za bučke recimo sem našla recept za kompot in je nenavadno, vendar odlično.

Govorim o večjh kumarah.

syu

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

24. avg 2014 9:21

Mi jih veliko pojemo v solati, pa v omaki, zadnje čase sem jih kar nekaj porabila za sadno-zelenjavne sokove in smoothije. Vlagamo jih pa tudi mi tako, da jih pač narežemo na manjše kose, zavremo mešanico vode in kisa z dodanimi začimbami in z vrelo mešanico zalijemo. Potem samo zavijem v odejo in pustim, da se počasi ohladijo. Vlagam pa jih tudi v mešani solati (ribano zelje, korenček, kumare, šalotka, paprika). Meni so dobre tudi naribane v navadnem jogurtu in poleg kakšnega narezka, čisto natur, le narezane. Mi zelo osvežijo narezek.

 

Upam, da ti kaj od tega koristi, drugače pa kumare na veliko uporabljajo tudi za pripravo raznih mask za kožo in podobno. Sama se s tem ne ukvarjam, če pa bi si želela kaj takšnega izdelati ti, pa je na internetu gotovo ogromno 'receptov' .

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti