Rdeča leča

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 17. avg 2005 8:25 | ogledi: 9.693 | odgovori: 4

Lep pozdrav vsem!

V omari mi že dalj časa stoji rdeča leča(1kg). Zdaj sem se odločila, da nekaj naredim iz nje, vendar ne najdem nobenega okusnega recepta.

Ima kdo kaksen dober recept oz. kakršenkoli recept za pripravo jedi, ki vsebuje rdečo lečo.

Hvala že vnaprej!

lp

poki

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

17. avg 2005 9:15

Turška juha Mercimek Juha iz rdeče leče z limono 3 ŽLICE OLJA 3 STROKE ČESNA 4 ČEBULE 1 KG PARADIŽNIKA 1 KG LEČE 3 L ZELENJAVNE JUHE (LAHKO JE IZ KOCKE) 1 ŽLICA MLETE KUMINE ( po možnosti indijske) LOVORJEV LIST SOL POPER SOK 2 LIMON ŠOP PETRŠILJA Na olju prepražimo sesekljano čebulo in česen. Dodamo sesekljan paradižnik , lečo, kumino, sol poper in vse skupaj zalijemo z juho. Kuhamo 30 minut. Odstranimo lovorjev list in zmiksamo z paličnim mešalnikom. Preden postežemo dodamo seseklajn petršilj in limonin sok. Juho lahko tudi zamrznemo.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. avg 2005 9:49

Polpeti, namesto mesa daj pretlačeno lečo. lp Vesna Vesna Milek Recko

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

17. avg 2005 14:16

Vesna, mi lahko zaupaš celoten recept za polpete iz leče - se mio zdi, da bi šla ta različica pri nas doma kar v slast. hvala, lp p.s. če ima kdo še kakšen recept, pa kar na plano z njim!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. avg 2005 19:33

Lečo skuhaj in odcedi. Pretlači jo vi pire, ji dodaj spraženo čebulo, česen in peteršilj, posoli in dodaj dišave, ki jih imate radi. Lahko dodaš jajce, a potem moraš dodati tudi drobtine, da je zmes pravšnja za oblikovanje. Jaz jajc ne dajem, so pa zato rahlejši in ob majhni neprevidnosti pri peki ga lahko grdo razkosaš. Jaz namesto jajc dodam malo ovsenih kosmičev. Zmes je tako vlažna, da se potem nanje primejo še drobtine. In potem jih lepo spečeš in popapaš. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti