Prekmurske jedi

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 16. avg 2005 12:26 | ogledi: 6.274 | odgovori: 6

v soboto smo z družino zgolj slučajno "zašli" na Otok ljubezni v Prekmurju, kjer so praznovali Bűruške dneve( se opravičujem, če ni pravilno napisano). Ponujali so njihova tradicionalna jedila -med drugim nekakšne malce debelejše palačinke- gospod je rekel da je to samo moka in voda spečeno na bučnem olju.

veliko res odličnih jedi so imeli. tudi nekakšen koruzni biskvit z orehovo in jabolčno filo. zdaj vem, da Prekmurci resnično znajo dobro jesti:) Prosila bi pa za recept vse, ki v tem skromnem opisu prepoznajo jedi.

tabina

Temo je spremenil(a) tabina dne 16. avg 2005 12:27:27

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

16. avg 2005 14:06

Mmmm,same dobrote.Pravkar iščem dobro kmetijo ali penzion v prekmurju,ne predrago in toplice v bližini.Ali mi lahko kdo kaj namigne? Kar voham bograč,gibanico-saj ni za pomislit. lp jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. avg 2005 15:15

Prekmurka, kje si???? Če kdo zaide v Lendavske Gorice, naj vsekakor obišče čardo Bukeš (u je s tistima dvema pikicama, torej čarda Bikeš). Prekmurska domača hrana za prste polizat...Mamamia mamamia

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

16. avg 2005 15:43

Kmečki turizem Flisar pri Moravski Toplicah tanja tominec

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. avg 2005 10:44

V knjigarni sem videla knjigo Prekmurske jedi ali nekaj podobnega - mogoče tudi Jedi iz Prlekije. Poglej, če jnajdeš v knjižnici ali pa si kar v knjigarni prepiši recept, če ti ne bokar cela knjiga tako všeč, da bi jo imela. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti