Pinjole

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. avg 2005 21:35

mamamia, če se ne motim si iz Maribora. Ker do Ptuja nimaš daleč, ti priporočam, da se odpraviš v Euro Spin. Tam imajo pinjole sigurno, ker sem jih jaz kupila, ko sem bila tam. Pakirane so po 50 g, stanejo pa tam nekje okrog 200 SIT. Sem ti kaj pomagala? Uživaj v zdravilišču in veliko zdravja ti želim. Pa saj verjetno lepo skrbijo zate in te crkljajo. LP Julija

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

17. avg 2005 9:52

Mamamia, se priporočam za recept, ko bo pri roki. Se nič ne mudi. Se pridružujem Juliji pri lepih željah - uživaj v zdravilišču, naj te razvajajo! Lp, burbonka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

17. avg 2005 22:37

Ja pa dobr. Kako naj zdaj pridem do pinjol? Kako jih porabit že vem, če se pa z macolo po roki, pa ni najbl fajn. LP Dolores

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

18. avg 2005 9:30

Dolores, mislim, da ti kak drug način razen macole ne preostane. Žal ne vem, da bi obstajal kak strojček za domačo uporabo za lomljenje borovih storžev. Stroji, ki jih uporabljajo veliki pridelovalci pinjol, so pa nekaj drugega ... burbonka

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

18. avg 2005 11:09

Dolores, če odmisliš črne prste, je to prav zabavno opravilo, le družbo si omisli, saj je kar dolgotrajno to razbijanje pinjol. V dobri družbi pa itak vse hitro mine. barbara

barka  

član od: 8.6.2005

sporočila: 13

18. avg 2005 12:28

Mi pinjole poberemo iz storžev, jih operemo in kak teden ali dva sušimo v kurilnici. Ko so suhe, ima približno polovica pinjol razpoko na trdi lupini. Teh se lotimo kar z ostrim nožkom, zatakneš ga v razpoko in lupina gre na dva dela. Po ostalih pa veselo razbijamo s kladivom. Če jih potrebujemo bolj malo, jih mož razbija kar v možnarju. lp barka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti