Marmelada iz robid

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 15. avg 2005 23:57 | ogledi: 43.493 | odgovori: 13

A kdo ve, kako skuhati marmelado iz robid?

Dolores

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

16. avg 2005 5:32

Skuhala sem jo v nedeljo in je zelo dobra. Robide sem zmlela na multipraktiku in jih pretlačila skozi cedilo (sicer je preveč pečk in je moj potem ne marajo preveč). Na kg pretlačenih robid sem dodala dve na koščke narezani in z limoninim sokom preliti banani ter 1/2 kg sadnega sladkorja in vrečko Gelfixa. Lahko pa vzamete tudi 1 kg želirnega sladkorja. Kuhala sem 2-3 minute in v kozarčke ter pod deko. Pri uporabi sadnega sladkorja (primerno tudi za diabetike), najprej zmešam Gelfix z dvema žlicama sadnega sladkorja in vmešam v sadje, pustim zavreti in dodam še preostali sladkor ter še 2-3 minute kuham ob mešanju. Tako nastanejo približno 4 mali kozarčki marmelade. LP Dušanka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

17. avg 2005 22:41

Ja, če pa dodajaš banane, pa po mojem to ni več to (robidova marmelada, mislim). LP Dolores

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. avg 2005 22:51

Dolores, kolikor sem gledala po eni taščini knjigi o marmeladah, vsem vrstam sadja, ki nimajo veliko pektina, dodajajo ali jabolko ali pa banane. Zna biti, da je tudi robida brez veliko pektina in se zato ne bi zgostila med kuhanjem. Mogoče z več gelfixa... tjas

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

17. avg 2005 22:54

Dolores, saj ni obvezna banana - jaz sem samo napisala, kako sem jo delala. Vi seveda naredite po svoje, same robide, saj je tudi taka odlična, sem jo delala lani, le da je lani nisem pretlačila čez cedilo in moji niso bili poreveč zadovoljni. Letos bo bolje. LP Dušanka

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

18. avg 2005 8:19

Jaz sem iz robid skuhala sok ( na sokovnik) in iz soka z zelirnim sladkorjem marmelado, pa je bla cist OK. Lp, Klavdija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. avg 2005 8:42

Za moj okus je pa marmelada iz samih robid majčkeno "dolgočasna", osladna. Je kar fino primešat še kakšno sestavino, da se okus popestri. Z banano še nisem poskusila, zelo pa pašejo zraven kisla jabolka - posebno če jih narežeš na lepe koščke in skuhaš žele iz soka. Lisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. avg 2005 9:03

Delam jo samo iz robid in želirnega sladkorja 1:1. Robide morajo bit precejene ker je sicer preveč pećk. Brez kakršnihkoli dodatkov je odlična. lp Vesna Vesna Milek Recko

Irma Marija Zajc  

član od: 8.7.2010

sporočila: 2

1. sep 2011 12:59

Zdravo, robidovo marmelado sem naredila preprosto in sicer sem zvečer dala v lonec robide in jih pustila čez noč. Naslednji dan sem pričela s kuhanjem in mešanjem in sicer več kot dve uri. Na 1 kg robid sem dodala 1/2 kg želirnega sladkorja, mešala še 10 minut in to je to.

No, tudi jaz nisem odcedila pečkic in sem jih od domačih nenehno poslušala, kako zelo je dobra, le nekaj se nenehno nabira med zobmi. Letos bom vso maso pred dodajanjem sladkorja precedila, pa bo vse OK. Marmelada je bila skoraj v trdnem stanju, res pa je, da je ne moreš rezat kot marsikatero iz trgovine. Jaz nikoli ne dodajam "trdilcev", ampak vedno le želirni sladkor.

 

Irma Marija Zajc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. sep 2011 16:51

Irma,

saj želirni sladkor JE trdilec, oziroma, je mešanica sladkorja s sredstvom za želiranje, običajno pektinom. Malo poglej po ovitku.

Lep pozdrav,

Sonja

Irma Marija Zajc  

član od: 8.7.2010

sporočila: 2

26. sep 2011 9:10

Sonja, ja, se strinjam glede želirnega sladkorja, ampak poznam gospodinje, ki poleg želirnega sladkorja dodajo še trdilec, zato sem navedla tako, kot delam sama.

Lp Irma

 

 

Irma Marija Zajc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti