Polnjena kokoš

neznan uporabnik
tema odprta - 5. sep 2001 23:11 | ogledi: 16.268 | odgovori: 11

Zanima me, če je že kdo polnil kokoš s kruhovim nadevom (ali kakšnim drugim)? Jaz nekako nimam poguma, da bi se tega lotila; rada pa bi pripravila za prijatelje dobro večerjo. Če je le možno,prosim, napišite postopek.

Hvala in lep pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

6. sep 2001 9:18

Pozdravljeni! jaz naredim kruhov nadev takole: Star bel kruh narežem na kockice, eno večjo čebulo prepražim na masti in dodam k kruhu. Od začimb dam sol, poper, česen v prahu in nasekljan peteršilj. Vse količine po želji. Nato stepem jajca (2-3) in vse skupaj zmešam. S tem lahko nadevate kokoš ali pa enostavno date v pekač in spečete kot samostojno jed. Za samostojno jed dam včasih v maso še razne dodatke: -na koščke narezano kuhano prekajeno meso -skpaj s čebulo prepražene gobice (jaz dam šampinjone). Poizkusite in sporočite, kakšni bodo odzivi vaših prijateljev. lp spela

neznan uporabnik

6. sep 2001 9:20

Še nekaj sem pozabila: če se vam bo zdel nadev preveč suh, dodate lahko malo mleka. lp spela

neznan uporabnik

6. sep 2001 9:36

Jaz bi dodala k Špelinemu receptu še dve stvari: 1. mi na praženi čebuli včasih popražimo tudi na kocke narezano slanino; 2. iz iste mase (v tem primuru dodamo malo moke) pa včasih oblikujemo cmoke in jih nato skuhamo v slanem kropu in dobimo prilogo h kakšne mesni jedi v omaki. Pozdravček.

neznan uporabnik

6. sep 2001 11:31

Ja, osnova za kruhov nadev je pravzaprav enaka kot za kruhove cmoke. Edina bistvena razlika je morda le v tem, da jaz za nadev porežem skorjo s kruha stran in sredico namočim samo s stepenimi jajci, pri cmokih pa porabim cel kruh, navlažim ga pa z juho. Kot dodatek v maso so dobra tudi na čebuli in česnu ter peteršilju prepražena piščančja jetrca, če vam je ta okus seveda všeč. Pri uvoženi perutnini (zamrznjene madžarske Junge Ente, ki jih moram kupiti za božič, ker domačih nikoli ne uspem dobiti) je očiščena drobovina v posebni vrečki vložena v raco, verjetno prav v ta namen. Pomembno je, da mase ne naredite preredke oz. mehke, ker potem, ko meso režete prav neokusno razpade. Lp tinca

neznan uporabnik

6. sep 2001 12:34

Glede izdelave nadeva se pridružujem predhodnicam, le da jaz za nadev vzamem žemlje in piščančja jetrca in nekaj želodčkov. Žemlje narežem na kocke in jih prelijem s stepenimi jajci, kislo smetano in nekoliko mleka. Potem dodam prepraženo čebulo, sesekljan peteršilj, poper, sol ter drobno sesekljano drobovino (lahko tudi zmleto na mesoreznici). Jetrca dodam surova - ne prepražena!! S tem nadevom nadenem recimo domačega piščanca pod kožo (previdno jo ločim od mesa) in primerno dolgo pečem v pečici. Pečenega piščanca je potrebno nekaj časa pustiti, da se umiri in ga šele nato previdno razrezati tako, da ima vsak kos mesa tudi nadev. Tak nadev je izredno okusen. Ponavadi mi ostane meso, nadeva pa mi zmanjka.

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:21

Je možno ta kruhov nadev uporabiti še kot polnilo za kakšno drugo meso (npr. med zrezek)? Dvomim, da mi mi bo uspelo nadevati piščanca pod kožo! Beti

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:28

Saj ni potrebno nadevati piščanca pod kožo. Z nadevom lahko napolnite trup. Glede nadeva pri drugih jedeh. Jaz sem enkrat delala lovsko pečenko (saj poznate: začinjeno mleto meso nadevano z jajci) in sem dala namesto jajc kruhov nadev. Bilo je dobro. lp Spela

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:30

Aja! Jaz pa sem mislila pod kožo! Ja, imate prav. Beti

neznan uporabnik

6. sep 2001 16:42

Hojla, tudi moji recepti za polnjenje piscanca so podobni. Za nadev pod kozo lahko uporabite tudi samo sveza zelisca - recimo baziliko, in malo masla. Pri vseh teh pekah celega piscanca je potrebno opozoriti na nevarnost salmonele, ecoli in drugih bakterij - piscanec mora biti vedno popolnoma pecen (kar se zagotovi s preverjanjem notranje temperature piscanca), ce pa je nadevan pa je peka lahko obcutno daljsa saj nadev upocasni krozenje vrocega zraka po "trupu". Vcasih se zgodi da meso ni peceno (kri pri kosti) kar ni priporocljivo za uzivanje... Samo opozorilo - bakterije so precej resna zadeva...

neznan uporabnik

6. sep 2001 21:39

S takim kruhovim nadevom lahko nadevate tudi telečja prsa. Med nadev pa lahko dodate suhe slive- brez koščic, da okus še malo popestrite! Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti