Pomivalni stroj

neznan uporabnik
tema odprta - 2. nov 2000 22:25 | ogledi: 18.307 | odgovori: 95

Odločila sem se da kupim pomivalni stroj. Časa imam vedno manj, umazane posode pa vedno več. Vse, ki ga že uporabljate, prosim za koristne nasvete na kaj moram pri nakupu paziti. Na internetu na najdem nobene pametne strani, da bi lahko stroje primerjala, trgovci pa navijajo vsak zase.

neznan uporabnik

3. nov 2000 0:06

Ja, res je danes odločitev o nakupu tehnikalij vedno težja. Večina novih stvari ima to lastnost, da so mikavne na pogled, pokvarijo pa se tako hitro. Imam 3 leta star pralni stroj, ki ni bil poceni, pa že teče voda iz njega, preskakuje programe itd... Imamo rubriko ocenjevanja gospodinjskih aparatov, ki pa nikakor ne zaživi. Morda malo spodbude vsem, da lahko ocenijo gospodinjski aparat in s tem omogočijo, da se ljudje lažje odločimo. Več informacij najdete na http://www.kulinarika.net/oceneaparatov.html , kjer boste našli tudi skromni dve oceni

neznan uporabnik

3. nov 2000 12:39

diana, moram reči, da sem se sama za nakup zelo težko odločila, vendar mi ni žal. po mojih izkušnjah in debatah s kolegicami, ti priporočam čim manj kompliciranja - tj. čim manj programov. sama imam ps od gorenja in v 7 letih ni niti enkrat zatajil (trkam na les...) jaz ugotavljam, da pri teh zadevah "mal dnarja-mal muzke" ne drži ! Pa veliko veselja z novo pridobitvijo. astra

neznan uporabnik

4. nov 2000 22:50

Svetujem da se odločiš za preizkušene znamke kot so Candy in podobne. Sam uporabljam Candy CDW 470 S FORMA in mi zvesto služi že kar nekaj časa. Glavna prednost stroja je predvsem v tem, da opere tudi zasušene ostanke hrane. Žal izkušnje z slovenskim proizvajalcem Gorenje niso tako dobre. LP MITJA MITJA

neznan uporabnik

4. nov 2000 22:50

Svetujem da se odločiš za preizkušene znamke kot so Candy in podobne. Sam uporabljam Candy CDW 470 S FORMA in mi zvesto služi že kar nekaj časa. Glavna prednost stroja je predvsem v tem, da opere tudi zasušene ostanke hrane. Žal izkušnje z slovenskim proizvajalcem Gorenje niso tako dobre. LP MITJA MITJA

neznan uporabnik

7. nov 2000 10:34

Imam Candy že 12 let, brez popravila redno v uporabi in moram potrkati nikoli pokvarjen. Važna so tudi pomivalna sredstva ki jih uporabljate, da ne uničuje stroja in gume okoli vrat.

neznan uporabnik

8. nov 2000 22:15

Draga Diana! Berem nasvete, ki so ti jih dali, pa nisem prav nič vesela. Sama imam namreč skoraj vse aparate Gorenje (štedilnik s keramično ploščo, pečico, pralni stroj, sušilni stroj, pomivalni stroj in še kup malih gospodinjskih aparatov) in moram povedati, da so moje izkušnje zelo dobre. Žalostna sem ob ugotovitvi, da veliko Slovencev ne zaupa slovenski izdelkom. Moj PS ima 7 programov, možnost ekonomičnega pranja, pranje samo zgornjega dela(npr., če imaš za oprat samo kozarce, ki se vedno perejo zgoraj), pa še kaj bi lahko naštela, pa ne vem na pamet. V glavnem zelo sem zadovoljna z njim, tudi tih je zelo - kar mislim da je pomembno! Kar pa zadeva kako posodo opere pa je seveda pomembno tudi to, da je v stroju vedno sol in pa poleg praška še tekočina za izpiranje. Sama uporabljam vse od C... (ne smem delati reklame) in sem s čistili zelo zadovoljna. Lep pozdrav in dober nakup ti želim! Nataša

neznan uporabnik

10. nov 2000 19:11

Diana...takole ti bom povedal; strinjam se z tem ,da kupujmo naše izdelke ,saj le tako ohranjamo tržni krog v naši državi...toda glede na to da ,verjetno še nobeden ni imel sitnosti z servisom ko kaj zataji in ko ni delov(rezervnih) ala-bivša juga...bi ti vseeno priporočal po moje najboljši PS na tržišču tp pa je MIELLE....resda je drag (mogoče celo preveč) samo ko ga boš odpakirala in prvič naponila z posodo ( vsekakor prej preberi navodila - za prvo pranje ) in seveda prvič posodo oprala, ter jo zložila nazaj v kuhinjske predale...takrat se javi nazaj v ta forum in povej občutke.... P.s NISEM FANATIČNI LJUBLJENEC ZNAMKE MIELLE...še vedno sem za " SLOVENSKO BLAGO " i like cook, bybe

neznan uporabnik

4. dec 2000 20:27

Sama uporabljam že nekaj let pomivalni stroj Whirlpool, ki je res super. Pri nakupu moraš paziti, da ima stroj tri šobe za vodo, da bo posodo dobro pomil. Priporočljiv je tudi ekonom program. Aqua stop je nujen, da ne boš imela poplave. Whirlpool je mogoče res drag, je pa zelo učinkovit pomočnik, ki te ne bo pustil na cedilu. Pa še to: ni res, da so boljši stroji z manj programi. Navodila so za to, da jih človek bere in uporablja!!!! Lp, Romana

neznan uporabnik

5. dec 2000 7:33

Draga Diana, vsake oči imajo svojega malarja, vsi pa moramo na žalost ugotoviti, da tudi pomivalni stroji niso več to kar so včasih bili. Imel sem pomivalni stroj Gorenje (edega prvih). Po dvanajstih letih je šel po gobe. To so bili stroji, ki so bili krmiljeni mehansko...in so delali tako kot je treba - do konca brez problema. Danes pač gospodari elektronika, kar na žalost ni več tako trajno. Na trgu je veliko kvalitetnih stvari, le preveč ne komplicirat s programi. Z Miele je pa tako kot z Marcedesom - dobro ampak precenjeno. Želim vam dober nakup, Lakom

neznan uporabnik

11. okt 2001 13:52

Hojla! Ker sem bolj nova na teh straneh vcasih kaj za naszaj pogledam. In sem nasla tole temo!! Osebno bom odlasal z uporabo pomivalnega stroja kolikor dolgo se bole dalo. Pri starsih doma so vsi kozarci postali motni in oravsani imajo lise, tako, da jih niti ne upamo ponudit nobenemu, poleg tega pol posod ne smes noter prat (npr.Zepter pokrovk), postal je moten tudi pribor in vsi ostali piskri. Tako, da prisegam na roke, se posebej, ce je dragi ali draga pripravljen kaj na pomoc priskocit. Glede na to, da je to ze stara tem, mislim, da ne bom bistveno vplivala na Dianino mnenje, sem pa povedal vsaj svoje mnenje! Lp, sara prelogar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti