Pomivalni stroj

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

1. dec 2012 16:33

Mi imamo dvotarifni števec elektrike in vsak dan pomivalni stroj vključimo, ko je cenejši tok. Prav tako sušilec za perilo. Kolikor je znano, je ročno pomivanje potratnejše kot pomivalni stroj. Četudi je v stroju malo posode so programi za prilagoditev oz. zgornji ali spodnji.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

2. dec 2012 5:39

mamamia je napisal/a:

Sicer se nikdar nisem ubadala s preračunavanjem, ampak sem stroje, ki sem jih kupila, tudi uporabljala. Kakorkoli, izračunaj si, koliko vode porabiš, če moraš oprati deset krožnikov, tri piskre, dve skledi, 15 kozarcev in 30 kosov jedilnega pribora, kar spraviš v stroj, in koliko, če to pereš na roke v posodi in splahnuješ pod tekočo vodo. Se račun z vodo ne izide. Pa še greti moraš vodo.

 

Ti lep uporabljaj stroj, če ga že imaš. Prihraniti se pa da kje drugje tudi. Navsezadnje v času, ko ročno pereš posodo, narediš kaj drugega. Če nič drugega, si za svojo drago vzameš čas. Ali ona zate.

 

To, da imaš stroj, pa ga ne uprabljaš, me spominja na tiste, ki obiskovalcem ponosno kažejo dnevno sobo, v kateri pa ne bivajo - sedežna je pokrita s polovinilom ali rjuhami, ne ogreva se, je ne uporabljajo... Zakaj so si jo pa potem sploh uredili?

Darko, darko, "zalaufaj" stroj, da ni ne "zarosta".



mamamia

 

Super odgovor, hvala. 

 

Ne veš kako je... na kratko in jedernato. 

Pred dvema letoma sem se vselil v flet in takrat kot sam svoj, ni bilo toliko posode, ok kar na roke lepo.

Potem uleti moja boljša polovica, pa sva še kar nekak zdj let in pol pomivala na roke ampak vedno bolj in bolj poslušam, da folk ogromno uporablja pomivalnega in hudiča zakaj pa še jaz ne bi. 

No včeraj že prebral vsa navodila, potem kupil sol in te tabletke ... kolega iz ljubljane mi je dejal da kar lepo vse že vrsto let kupuj v hoferju in da so več kot zadovoljive in danes po kosilcu bom poizkusil to zadevo, hehe:) 

Rekel pa je, da tista tekočina, ko dodaš v drug vhod zraven tablet, da mi ni potrebno dodajat... enostavno imajo te kapsule to funkcijo. No tudi na samem programe, ki ga imam na pomivalnem stroju pa prav tako piše da za to pranje, kot ga bom jaz uporabil, ne potrebujem tega.

Torej sol in te kapsule, to je to 

 

Bo to držalo ? 

 

Hvala 

 

dkrajnc24

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

2. dec 2012 7:13

Aja in še to me zanima.... 

 

Ali se lahko taflonske posode perejo v pomivalcu ali ne , jih kaj poškuduje ? 

 

Hvala 

dkrajnc24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. dec 2012 7:49

Jaz perem v stroju vse razen lepših kozarcev in kristala. To perem na roko, pa kak večji pisker, če ni prostora v stroju. Tudi teflonsko posodo. Res pa je, da če ni najbolj kvalitetna, lahko dobi zunanja plast tak sivkast odtenek.

 

Čeprav uporabljam tablete s tremi funkcijami, moram dodajati tudi tisto reč za izpiranje oziroma da se posoda sveti. NAj bodo tablete ali gel, ki sem ga tudi uporabljala, še tako dobri, brez tega dodatka se kozarci niso svetili.

 

Imam whirlpoola.

 

Samo malo tetsiraj, pa boš hitro videl.

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. dec 2012 8:40

dkrajnc24 je napisal/a:

Potem uleti moja boljša polovica, pa sva še kar nekak zdj let in pol pomivala na roke........ 


dkrajnc24

Imaš pa zelo pohlevno boljšo polovico, moram rečt! Ampak le malo bolj jo crkljaj, pa magar s pomivalnim strojem (upam, da je ne siliš, da pere na roke, ampak da pralni stroj pa laufata), če ne, ti zna nekega lepega dne odmagliti.....

Zakaj se pa skupaj ne usedeta in ne preštudirata onih navodil za pomivalca???? Pa ne, da hočeš biti "bog i batina" v hiši?

lp

cervus

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

2. dec 2012 10:02

mamamia je napisal/a:

Jaz perem v stroju vse razen lepših kozarcev in kristala. To perem na roko, pa kak večji pisker, če ni prostora v stroju. Tudi teflonsko posodo. Res pa je, da če ni najbolj kvalitetna, lahko dobi zunanja plast tak sivkast odtenek.

 

Čeprav uporabljam tablete s tremi funkcijami, moram dodajati tudi tisto reč za izpiranje oziroma da se posoda sveti. NAj bodo tablete ali gel, ki sem ga tudi uporabljala, še tako dobri, brez tega dodatka se kozarci niso svetili.

 

Imam whirlpoola.

 

Samo malo tetsiraj, pa boš hitro videl.


mamamia

 

Aha, potem mava istega pomivalnega... no jaz ga imam namen danes stestirati... dodal sem že nekaj soli vendar ni šlo prav veliko, kajti je že voda šla preko... bom dodal čez parni dni ponovno, ni frke. 

Tko, da ja.. bom videl. 

 

Elaphus, moja boljša polovica je čist gut...  ampak sem sam ogromno zagret za takšne stvari in mi jih ni težko opravljat. V življenju nisem imel nikoli priložnosti vendar jo imam zdaj. 

Res pa je, da se za ogromno stvari takole zanima z 24 leti. Ogromno sem se tudi naučil kuhat v zadnjih dveh letih, vsa čast celotnemu forumu za pomoči a na sploh vse POHVALE mamimiji, bi jo že mogo kdaj na kavico peljati. 

 

 

dkrajnc24

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. dec 2012 11:12

dkrajnc24, ti kar dodaj tekočino za izpiranje. Jaz namesto nje dodajam kis, alkoholnega ta, ki je za vlaganje.Učinek je isti.



kriznana

Sporočilo je spremenil(a) kriznana dne 02.dec 2012 11:12

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

2. dec 2012 11:32

Aha... torej to je ta posodica, k je zraven tablekt ane ? Vbistvu se ga doda čisto malo. 

 

Hvala kriznana.. 

dkrajnc24

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. dec 2012 14:46

Ja to je tista posodica, ne vem koliko ga gre noter količinsko.Jaz nalijem do roba.

kriznana

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

3. dec 2012 4:52

No naj se na hitro javim, predem odhitim na delo veselo. 

 

Odlično PRANJE!!!!! Ne morem, da verjamem.... kozarci - krožniki in itd,oprano bistveno bolj kot na roke. Kljub temu kriznana, da nisem dal tiste tekočine v tisto posodico je opralo super. 

In tudi te tabletke za pranje iz hoferja in tudi sol delujejo čist lepo in normalno. 

 

Zanima me samo nekaj. Tista posodica v katero gre sol, a lahko jst nafilam tako, da gre tudi voda čez ali ne ? 

Hvala 

dkrajnc24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti