Pomivalni stroj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2010 10:29

Možnosti je več. Lahko da so šobe na propelerjih malo zamašene, lise pa običajno nastajajo, če ni dovolj tiste tekočine za izpiranje (jaz jo uporabljam kljub tabletam s tri kratnim učinkom, bla bla bla...). Morda pereš na prenizki temperaturi, pa stroj potem tudi ne posuši, kot bi bilo treba.

Si poskusila prati z gelom? Jaz ga imam raje kot tablete in praške.

 

Preden greš na servis, poskusi prati z vsemi programi, da jim boš povedala, kaj se pri pranju s akterim programom dogaja oziroma kakšen je učinek. Tako te bodo težje odpravili.

 

Mamamia

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. sep 2010 11:07

Na mojem stroju se nastavi stopnja trdote vode (če imaš bolj trdo vodo, višja je številka). Poglej v navodilih. Glede na trdoto vode potem stroj dozira sol in tekočino za lesk.

Atina

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

13. sep 2010 19:50

Filter je OK, ga skoraj po vsakem pranju pregledam, tudi razne tablete in cikluse pranja sem menjala. Rezultat res ni tak,kot sem ga glede na ceno in znamko ( Miele) pričakovala. Preizkusila bom tudi gel, hvala za ideje, mamamia. Seveda pa ne izključujem da tudi jaz kaj narobe delam ali da gre za kako okvaro. Zanima me kako sploh perete, koliko očistite prej posodo? In koliko je res, da pride iz stroja vse tako brezhibno??? Res bom vesela nasvetov, nisem ravno gospodinjski tip, pa mlada in neizkušena. Kotarca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. sep 2010 20:53

Draga kotarca, imaš stroj Miele, ki bi moral prati in pomivati kot "šus".In to z gelom, praškom ali tabletami.Imaš pa tudi servis, kjer so zato usposobljeni serviserji.In ker beseda ni konj, lepo povprašaj, kako in kaj.

naor

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. sep 2010 5:11

Mea culpa, mea culpa, mea culpa. Poklicala sem prijateljico, ki ima tudi Miele, nakar mi mi je ene par zadev povedala in osebno pokazala, kako zadeva deluje. Preizkusili sva avomatsko pranje in je res super in kot pravi naor, kot " sus". Za antitalente kot sem jaz so izumili program, ki vse sam opravi. Seveda je treba prebrati, prebrati, prebrati! Ali pa vprašati koga,ki ve. Vesela sem, da sem odkrila to stran, prav zares Kotarca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. sep 2010 10:27

Tudi jaz sem vesela, da si zadovoljna. Človek se uči vse življenje!

naor

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

14. sep 2010 11:34

Kotarca, lahko vprašam kateri model imaš in koliko je stal? Koliko posodo očistiš preden jo daš v stroj, samo odstraniš ostanke ali jo tudi splakneš?

 

tejkica

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

1. dec 2012 14:31

Pozdravljeni. 

 

Imam vprašanje glede pomivalnega stroja, namreč vgrajenega imam že dve leti ampak ga nikoli nisem uporabil...sedaj se imam namen lotit te zadeve, kajti vsi mi pravijo da je bistveno cenejše vse skupaj. 

 

Torej imam dve leti starega whirlpoola in za moj model mi napiše za osnovno stopnjo torej srednje umazano posoda da porabi okoli 10 litrov vode, elektrike okoli 0,30 kw in tako dalje. 

Se to še vedno izplača ali ne ? 

Nekateri so mi govorilo da njihov pomivalni stroj porabi cca 4 litre vode, ampak to je moj zgolj opcija za pred pranje. 

 

Hvala za pomoč. 

 

Lp! 

dkrajnc24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. dec 2012 14:56

Sicer se nikdar nisem ubadala s preračunavanjem, ampak sem stroje, ki sem jih kupila, tudi uporabljala. Kakorkoli, izračunaj si, koliko vode porabiš, če moraš oprati deset krožnikov, tri piskre, dve skledi, 15 kozarcev in 30 kosov jedilnega pribora, kar spraviš v stroj, in koliko, če to pereš na roke v posodi in splahnuješ pod tekočo vodo. Se račun z vodo ne izide. Pa še greti moraš vodo.

 

Ti lep uporabljaj stroj, če ga že imaš. Prihraniti se pa da kje drugje tudi. Navsezadnje v času, ko ročno pereš posodo, narediš kaj drugega. Če nič drugega, si za svojo drago vzameš čas. Ali ona zate.

 

To, da imaš stroj, pa ga ne uprabljaš, me spominja na tiste, ki obiskovalcem ponosno kažejo dnevno sobo, v kateri pa ne bivajo - sedežna je pokrita s polovinilom ali rjuhami, ne ogreva se, je ne uporabljajo... Zakaj so si jo pa potem sploh uredili?

Darko, darko, "zalaufaj" stroj, da ni ne "zarosta".

mamamia

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

1. dec 2012 15:35

tako kot je rekla mamamia, treba je upoštevati ceno, ki jo ti postaviš na svoj prosti čas, ki ti je na razpolago, ker stroj pere namesto tebe. če nimaš boljšega za počet in je tvoj prosti čas "zastojn", se splača prati na roko. porabim manj vode kot pomivalec, ampak se raje ubadam s čim drugim v tem času :).

Mamka Bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti