Pomivalni stroj

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

7. maj 2002 11:24

Kacajdr....pri nas pa Bosch dela že 26 let! Vsakih nekaj let mu serviser tesnila zamenja in vseskozi v redu (malo glasno) dela. Ne vem..a ga bo treba s kolom potolčt lp Bojan

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

7. maj 2002 20:27

mi imamo GORENJE že zelo veliko let (sedaj imamo drugi stroj, seveda zopet Gorenje) in smo zelo zadovoljni. Jasno je, da moraš prej posodo splaknit mehanskih delcev-ostankov hrane(kot pri vsakem stroju druge znamke)....ampak stroj opere in posuši posodo tako, da jo samo zložiš po omarah.... mi imamo tudi sicer vse stroje (pralni, sušilni,hladilnik,zamrz.omaro itd....)GORENJE in smo s to firmo zelo zadovoljni.najbolj pa smo zadovoljni s servisom Gorenje iz Nove Gorice, katerih fantje pridejo zelo hitro,popravijo in resnično zelo solidno zaračunajo.Stroji se kvarijo redko in kadar se, pridejo skoraj takoj popravit. Pa ne mislite, da sem zaposlen v Gorenju,nisem. Se nam je po treh letih pokvaril sušilni stroj in na servisu ne vem zakaj niso imeli rezervnega dela, so nam dali novi sušilni stroj za zelo majhno doplačilo..... Nekateri moji prijatelji kupujejo stroje tujih firm, ki so zelo zelo dragi in tudi s servisi imajo kar naprej težave in še zelo drage servisne usluge imajo. Jaz sem pristaš domače robe, če je kvalitetna,podpirajmo domače gospodarstvo, pod pogojem, da je kvalitetno in GORENJE je kvalitetno.... Herman Teron

neznan uporabnik

9. maj 2002 8:10

Hja, poznam kar nekaj ljudi, ki hvalijo Gorenje gospodinjske aparate tudi z argumentom, da podpirajo slovensko firmo. Moje ugotovitve: - kar nekaj Gorenjevih aparatov so v bistvu tuji izdelki (Smeg-Italija) z gorenjevo nalepko. To lahko ni nič slabega, ni pa to podpiranje slovenske pameti. - sam s kvaliteto edinega Gorenjevega aparata pri nas (hladilnik) nisem zadovoljen. - tast navdušen nad Gorenjem, češ da je tudi cenejši tako za kupit kot za vzdrževat. Ima hladilnik/pomivalni/pralni stroj. - tastov Gorenje pralni stroj je izredno tih. Ko sem ga prvič slišal, sem bil zelo presenečen. Je pa to stroj star cca eno leto; morda so vsi novejši pralni stroji tihi. Ne vem. - imam Candy pralno-sušilni stroj star 8 let, pa je bolj tako-tako. kacajdr

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

9. maj 2002 11:46

O firmah bi pripomnila naslednje: 1) Imamo Gorenjski hladilnik kombiniran z zamrzovalnikom --> GROZA!!! Trikrat so nam na novem aparatu zaradi tesnila na vratih zamenjali cela vrata, ker so izdelana tako, da se samo tesnilo ne da zamenjati. Aparat je tipa PININFARINA (!!!). Zdaj so zamenjali proizvajalca tesnil in je malo boljše. Vrata zamrzovalnika nam še vedno ne tesnijo OK, ker so pač še originalna Tako se po čiščenju led nabere v enem mesecu (kar cel cm debeline). 2) Kupili smo tudi nov pralno-sušilni stroj BOSCH. Črpalka za vodo se je pokvarila prej kot v dveh letih. Ker stroj ni bil več pod garancijo, smo poklicali kar lokalnega (nepooblaščenega) serviserja pralnih strojev, ki je ugotovil, da je vgrajena enaka črpalka kot pri pralnem stroju iz GORENJA. Tako je bila črpalka v trenutku zamenjana, ker je imel eno kar v avtu. En proizvajalec črpalk namreč dela črpalke za več blagovnih znamk. Vemo pa, kakšna je razlika v cenah med različnimi proizvajalci. 3) ELEKTROLUXOV sesalni aparat dela že eno leto brez težav in smo z delovanjem zelo zadovoljni. Včasih je človek pri vseh teh novotarijah prav presenečen, če nič ni narobe z njimi. Zdaj kupujemo pomivalni stroj in vneto berem vašo pošto, ki mi bo (upam) pomagala izbrati najboljše. Pa lep pozdrav! Brrrrrrmmmm.... Tanja

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

9. maj 2002 21:12

Jaz tudi kupujem. Pred kratkim sem kupila palični mešalnik Bosch, zanj pa sem se odločila na podlagi foruma in nizke cene v trgovini in sem z njim zadovoljna. Razmišljam, da bi kupila isto znamko pomivalnega stroja. Je kdo proti? Mi nismo zadovoljni z Gorenjevim pralnim strojem... ampak tukaj naj ne bi bilo govora o njih. LP Sycia

Miha  

član od: 30.8.2001

sporočila: 5

9. maj 2002 22:03

Velika večina velikih pa tudi majhnih gospodinjskih aparatov najrazličnejših proizvajalcev si je pod kožo nadvse podobna, če ne identična. Iizdelovalcev komponent je namreč bistveno manj kjot izdelovalcev oziroma prodajalcev končnih izdelkov. Lep primer je Syciin palični mešalnik. Bosch pravi. Lepo, pač rdeč napis na ohišju, če bi bil siemens bi bil pač moder, pri gorenju pa zelen. Vsi pa so narejeni v isti tovarni v Nazarjih. Po lastnih izkušnjah bi komurkoli priporočil, naj se pred odločitvijo o nakupu dobro pozanima, kako je organizirana servisna služba, tistim z malce več smisla za tehniko, ki kupujejo hladilnik ali zamrzovalnik pa tudi ogled le-tega z zadnje strani. Če nimajo neverjetne smole tako kot Tanja, bo o aparatu skoraj vse povedal tip kompresorja. Kot povsem osebno mnenje, pa moram povedati, da me tako Bosch kot tudi Miele nikoli nista uspela prepričati, zakaj bi za njune izdelke plačal zahtevano ceno. Lep pozdrav! Miha Sporočilo je spremenil(a) Miha dne 09. maj 2002 22:05:03

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

9. maj 2002 23:56

Če se le da, kupujem našo robo. Tako imam pralni stroj Gorenja, ki mi dela dobro in brezhibno že vrsto let. Prav tako njihova hladilno-zamrzovalna omara. Le tesnila mi je serviser moral enkrat menjati, kar pa je tako enostavno, da sem jih drugič že sam. Prejšnja, tudi Gorenjeva omara, ki mi je služila skoraj 20 let, še vedno gara v predprostoru prikolice mojega prijatelja. Pomivalni stroj pa imam Boschev, ker so imeli pri nas takrat samo vgradnega. Upravljanje je enostavno, pogruntane košara za razporeditev posode vseh vrst in velikosti, skoraj neslišen in učinkovito pomiva že leta skoraj vsak dan. Gorenjevega zato žal ne poznam, vendar si lahko sycia ogledate tole: http://www.gorenjegroup.com/gorenje_aparati/default.asp?l Lep pozdrav! Riko

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

12. maj 2002 13:07

Jaz imam Candy pomivalni strij in je res izvrstan. Ima metalne mlaznice (Bosh plastiku) in dodatni HPS (+ mlaznice) če je posoda več zmazana. Dosti je uhu ugoden (tih). Pri nas v Hrvaškoj Gorenje je zelo cenjena marka aparata za pranje rublja, ampak mnogi govorijo da su frižideri loši. Jaz imam več 20 let Gorenje štednjak in je tisti OK mada ni moderan, seveda. Anera Longin

neznan uporabnik

13. maj 2002 9:00

Takrat, ko sva z ženo kupovala pomivalni stroj (in potem kupila Bosch), je bil po specifikacijah Candy najtišji. Takrat se namreč ni dalo dobiti Candy-a vgradni model z Aquastop mehanizmom, in sva tako pristala na Bosch-u, čeprav je bil precej drag (1.6kDEM+). kacajdr Sporočilo je spremenil(a) kacajdr dne 13. maj 2002 09:00:37 Sporočilo je spremenil(a) kacajdr dne 13. maj 2002 09:01:03

SALOME  

član od: 9.12.2002

sporočila: 4

10. dec 2002 10:26

Te strani sem odkrila šele pred kratkim in bi znova načelo temo pomivalnih strojev. Opažam, da skoraj vsak zagovarja znamko, ki jo sam uporablja. Jaz na novo opremljam kuhinjo in bom zamenjala tudi pomivalni stroj. Kupila si bom namreč vgradnega, sedaj pa imam 9 let star Gorenjev prostostoječ pomivalni stroj. Do sedaj mi je kar dobro služil, enkrat pa se je pokvarila črpalka in takrat sem imela poplavo v kuhinji, ker nima AQUASTOP. V novi kuhinji pa ne bi rada imela poplave. Navdušujem se nad znamko WHIRPOOL 6. čut. Res, da je malo dražji. Ampak, če je tako dober, kot ima napisane karakteristike AAA, poraba vode samo 13 litrov, glasnost 47 db, je vreden tega denarja. Ima mogoče že kdo izkušnje s tem strojem ali pa s to znamko. Do naslednjega tedna se moram odločiti. Zanima me tudi cena rezervnih delov. Od Boscha so menda zelo dragi. Lep pozdrav. Salome Sporočilo je spremenil(a) SALOME dne 10. dec 2002 10:27:50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti