Pomivalni stroj

neznan uporabnik

21. okt 2001 22:18

Samo en komentarček na temo: slovensko vs uvoženo blago. Z ženo sva kupila Gorenje pomivalni stroj (ki mimogrede svoje delo opravlja fantastično) pa je na njem lepo pisalo: Made in Italy. Kasneje sem izvedel, da ga izdeluje italijansko podjetje Smeg.

neznan uporabnik

31. okt 2001 21:57

Mimogrede bi vas povprašala še, ali pomivate s tabletami ali praškom? Včeraj se je namreč v našem družinskem krogu razpravljalo o pomivalnih sredstvih. Teta pravi, da ga ni čez prašek, drugi spet kujejo v nebo tablete... Pa me zanimajo še vaše izkušnje. Beti

neznan uporabnik

6. nov 2001 14:00

Sama sem bila vedno zagovornica praška, pa soli, pa mehčalca oz. bleščalca, posoda pa je bila pomita "tako - tako". Zadnjič sem za poskus kupila tablete 3 v 1 in moram reči, da je posoda veliko bolje pomita, pa še lažje "upravljam", ker ni potrebno vsipati praška, pa soli, pa bleščalca... Skratka, postala sem zagovornica tablet.

neznan uporabnik

7. nov 2001 16:47

Calgonit - Power ball = tak z rdeco kroglico v sredini tablete, nas najbolj zadovolji. To ni reklama ampak nasvet Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

13. nov 2001 23:48

Če je tema še aktualna predlagam:Candy in to najboljši model kar se ga da dobiti in to največjega.Mi ga doma uporabljammo tretje leto in smo zelo zadovoljni.Vedeti je treba, da se današnji modeli zelooooo razlikujejo od tistih izpred desetih-petnajtih let , ko je bilo treba praktično vse prej pomiti .Mi posodo damo noter direktiz mize.Vedeti pa je treba nekaj stvari:kavino usedlino je treba splahniti, pa recimo usedlino kakšnega črnega piva itd.. Tudi mali gospodinjski aparati so rastavljivi do te mere , da plastiko lahko pomivaš v stroju(paziti je treba samo na stvari, ki imajo kakšno vzmet)Priporočam naslednje:Jaz vedno preberem vsa navodila(ker zato so)in v njih najdem kaj se lahko pomiva in kaj ne.Lesene deske ne sodijo v stroj.Še to :mi uporabljamo skoraj vse programe , ki so na voljo-samo vedeti moraš zakaj so.(beri navodila).Posoda je brez maščob, kozarci se svetijo, kot bi jih vsakič sproti polirala, jedilni servis se sveti.Vendar vedeti je treba, da pa so stvari , ki jih bo vedno treba pomiti na roke:mi kuhamo na plin in ko se naredi črno na dnu posode še vedno pomaga samo žičnata goba....Zaključek:pogled na tvojo posodo bo vedno lep,torej hitro v nakup, ne bo vam žal Lep pozdrav, Mojca

neznan uporabnik

14. nov 2001 4:45

Tudi sama sem dolgo oklevala kupiti pomivalni stroj ali ne ,ko pa sem slišala več negativnih kot pozitivnih mnenj.Ni mi žal!Žal mi je samo, da ga že nisem kupila prej.Kar korajžno pot pod noge in si kupite eno najlepših daril za bližajoče praznike.Vi se boste posvetili svojim najdražjim ,stroj pa bo namesto vas "garal".Dober nakup vam želim! Kot je povedala Romana ,navodila so zato ,da se berejo. ČAO!

neznan uporabnik

14. nov 2001 8:38

Jaz sem vceraj kupila AEG-jev pomivalni stroj. Firma je ugledna, in upam, da bo tudi stroj dober. Lansko leto je bil tip 40860 stroj leta. Ko ga preizkusim, sporočim! Lep pozdrav.

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

5. maj 2002 23:56

Zivjo vsem! Tudi jaz sem prisla na idejo, da bi si omislila pomivalni stroj, ker pa smo imeli s starim Gorenjevim (zdaj je star 15 let, ne dela 10 let, sluzi zgolj za pult) slabe izkusnje, ker smo morali vse prej splakniti na roke pa potem so se se vedno pene delale, ko si v posodo nalil vodo ... se zdaj zelo previdno lotevam te zadeve. Ce sem prav razumela, je treba kupiti NOVEJSEGA in ne bo toliko problemov. A bi 5 let star pralni stroj se vedno sodil med "novejse" in boljse? Kupila bom (ce bom) namrec rabljenega (finance pa to). Maca, si med tem ze uspela preizkusiti stroj? Kako kaj pomiva? papa Sycia

neznan uporabnik

7. maj 2002 8:15

Pri nas Bosch dela cca 3 leta SUPER, skoraj vsak dan. Je res, kar je nekdo prej napisal: prebrat navodila, uporabljat prave programe in sredstva. Jaz imam slabe izkušnje s tabletami. Zelo pa sem zadovoljen s praškom (itak vedno Calgon) ki ga kupiš v "flaši", in ga potem "naliješ" (natreseš) v predalček. Po mojih izkušnjah je rezultat boljši, če daš malo manj praška kot pa piše v navodilih. Aja, še nekaj. Moja mama ima praktično enako mašino kot jaz, pa več kot dve leti ni znala izbrat pravega programa. kacajdr

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

7. maj 2002 9:19

Živjo, z AEGjevim pomivalcem sem zadovoljna, na žalost pa ga ne morem primerjati z ostalimi, ker imam samo s tem nekaj izkušenj. Trenutno še ne kuham kosil, tako da stroj ne pomiva vsak dan, kadar pa povabim več ljudi, sem nad strojem navdušena! Samo časi pranja se mi zdijo nekam dolgi, ampak verjetno so normalni: ekoprogram na 50 stop. -25 min., normalno na 50 stop.- 95 min., pa še program s 75 stop.- prbl. 150 min., če se prav spomnim. Še posebno, če imaš dvotarifni tok je koristna zadeva timer, kjer lahko naravnaš zamik pranja. Lep pozdrav! maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti