Pomivalni stroj

neznan uporabnik

11. okt 2001 14:54

V pomivalnem stroju je treba poskrbeti za dovolj soli, ustrezno tabletko in tekočino za blesk. Ker je tašča bolj varčna, sem se tudi sama jezila zaradi motnih kozarcev in marogaste posode. Ko pa perem jaz, je posoda bleščeča... Beti

neznan uporabnik

11. okt 2001 18:49

Za posodo Bosh i to Silance modeli jer su tihi i dobri.Rang lista: 1.Mielle (preskupo) 2.Bosh 3.Candy jer imaju metalne mlaznice (prednost) Gorenje je najjače kod stroja za pranje rublja. Anera

neznan uporabnik

12. okt 2001 11:52

Popolnoma se strinjam z Beti. Tudi jaz takoj vem kadar pozabim dodati sol; kozarci so marogasti in motni. Drugače pa, ko enkrat uporabljaš pomivalni stroj, si brez njega več ne predstavljaš življenja. No ja malce pretiravam, toda, ko 14 dni na morju pomivam posodo na roko, ga kar precej pogrešam. Glede znamke pa je dandanes pomebna vsaj za večino, koliko polna je denarnica. Sama imam eno manj znano znamko (še spomnim se ne katero), zato pa tudi kar precej cenejšo. Pomiva že šest let enako kvalitetno kot prvi dan, pokvaril pa se še tudi ni nič. Hitro trkam po lesu, da se mi to ne zgodi še danes....... moni

neznan uporabnik

12. okt 2001 13:42

Da še jaz pristavim svoj (strojno pomiti) lonček. Moj stroj je tudi že malce v letih (mislim, da 6 ali 7) pa še vedno dela kot prvi dan. Je Zerowatt (upam da sem prav napisala) in je bil tedaj precej poceni. Razen rednega čiščenja filtra ne zahteva nobenega vzdrževanja. Morda bi vam svetovala le nekaj: bodite pozorni, da bo imel vaš izbranec dovolj veliko (globoko) posodico za prašek oz. tabletke. Večina zdajšnjih čistil je v obliki tabletk (tudi že z vgrajenimi sredstvi za lesk - kroglica), ki pa so višje, kot je pri meni posodica za prašek. Tako, da moram vsakič tabletko malo nadrobiti oz. "presiliti" vratca, da se zaprejo - ker se teh tabletk po navodilih ne sme dajati v košarico za pribor. Posoda se pa opere bolje kot s praški - vsaj po moji izkušnji. Pa še sredstva za lesk ni treba kar naprej dolivati (Tinca pozabi ) Dobijo se tudi že tabletke, ki vsebujejo tudi sol za mehčanje vode, tako da (recimo) ni treba dajati soli, čeprav se jaz na to nič ne zanesem. So pa ta zadnja sredstva tako močna, da operejo vse - sčasoma tudi rožice in like z akropalastih krožnikov. Tako da se človek kar malo vpraša kaj poje zraven hrane. Priporočam vam tudi, da izberete stroj, ki ima relativno malo programov (jaz uporabljam od devetih maksimalno tri) ter da ima možnost polovične polnitve oz. polovičnega pranja, kar pri svojem edino pogrešam. Mislim pa, da se Gorenjevi stroji (izkušnje pri sorodnikih)lahko enakovredno kosajo z vsemi ostalimi, tudi bistveno dražjimi. Saj konec koncev jih tudi izvažajo in uspešno tržijo. Uspešno pomivanje! LP tinca

neznan uporabnik

12. okt 2001 13:45

O ti vrag šele zdaj sem opazila, na kako star topic sem odgovarjala. Diani se je stroj med tem časom najbrž že dodobra usedel v srce. No naj bo pa za ostale, če koga ta tema zanima. LP Tinca

neznan uporabnik

15. okt 2001 14:44

Po dvanajstih letih mi je crknil Gorenjev pomivalec (v vseh letih se mi ni nikoli pokvaril - je pa res, da posoda ni bila prav lepo pomita, videle so se kapljice na rostfraju, pa tudi ponve sem morala prej že napol očistiti). Kupila sem pomivalni stroj Beko - cena je zelo ugodna - posode pa nikoli nisem imela tako lepo pomite kot sedaj. Tudi vse pokrovke s termostati perem že deset let v stroju, pa se še nobeden ni pokvaril.

neznan uporabnik

15. okt 2001 19:48

Osebno sem mnenja, da je v današnjih dneh konkurenca na trgu tako velika, da se vsi proizvajalci trudijo kar najbolje zadovoljiti kupce. Po mojem so vsi stroji dobri, tudi slovenski prav nič ne zaostajajo za tujimi. V kratkem dobim nov Gorenjev pomivalni stroj s kontrolami na dotik (senzorski), torej brez klasičnih tipk. Ko ga preizkusim, se oglasim. Lp, Beti.

neznan uporabnik

17. okt 2001 12:06

Lepo pozdravljeni! No, opazasm, da niti ni bilo tako slabo, ko smo tole temo od tako dalec privlekli na tale zdajsen svet! Na zalost imajo pri starsih slabe izkusnje. Lahko mi verjamete, da mama zmece vse noter, od soli za pranje pa do ne vem cesa vsega, tudi vode nimamo "trde". So pa, kakor sem ze zgoraj napisala kozarci prav vsi "obravsani", ko smo poskusali zepterejve termostatske pokrovke prat v stroju, je noter voda prisla in je nehal delat. Poleg vsega ze prej nastetega me pa se recimo kroznik, ko ga vzamem ven, "skomina" na otip, ker je tako, ne vem kaj bi rekla, zgloncan, da cudno "ripsa". Upam, da stekate, kaj hocem rect. Aja, pa se to. Lonec od kuhanja juhice se v stroju nikoli ne ocisti, kljub temu, da ga mama prej namaka!!! Skratka, ce ze nic drugega, so mi ta cistila zdijo prevec agresivna! Dobila pa sem se neo hecno navado, namrec,da vsak kroznik, ki pride iz stroja, pred ponovno uporabo splaknem, ker se mi zdi sumljiv Lp, sara prelogar

neznan uporabnik

17. okt 2001 14:44

Vsem, ki se mučite z temo pomivalni stroj lep pozdrav. Veseli me, da je ta tema zopet aktualna, ker pomivalnega stroja še vedno nisem kupila. Mika me Bosch-logich, ampak cena je zame absolutno previsoka. Vaša mnenja in predlogi lahko koristijo tudi komu drugemu, meni bi lahko le globja denarnica. l.p. Diana

neznan uporabnik

18. okt 2001 9:57

Sama imam Candy-jev pomivalni stroj z ne-vemkolikimi (veliko) programi, uporabljam jih le 3 in smo vsi čisto zadovoljni. Prav tako sem zadovoljna tudi z Gorenjevim pralnim in sušilnim strojem (če smo že pri znamkah), kjer pa tudi ne uporabljam vseh programov, ker jih ne rabim. Posoda je dobro pomita (no, včasih niti ne, če je preveč "nabašem" v stroj), perilo dobro oprano in posušeno. Moje mnenje je, da so vsi dodatni programi narejeni le zato, da se lahko dražje prodajajo nove stvari.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti