Seseden biskvit-srnin hrbet

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 13. avg 2005 23:27 | ogledi: 5.796 | odgovori: 7

Za poseben namen( ob smrti) sem prvič pekla Metersko pecivo. Dokupila sem dodatni model, črne barve, od prej pa sem imela iz svetle kovine, recimo aluminij. Zmiksam testo, nalijem model do 2/3 in dam peč v predogreto pečico. Prvič se mi sesedeta oba biskvita. DRugič se mi sesede samo v črnem modlu, tretjič se mi prime v svetlem pekaču, četrtič se mi sesede samo v črnem pekaču. Sesede se mi že v pečici. Imam večjo količino sesedenega biskvita, s katerim ne vem kaj početi, dva uporabna biskvita, ki jih uspešno dokončam, kar nekaj jeze in vprašanje_ kaj se je zgodilo. Pekača sem predhodno namazala z trdo maščobo, poprašila z moko, pečica pa dobro peče na obeh straneh.Hvala za nasvete.

frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. avg 2005 19:26

Lahko ti pomagam le glede sesedenega biskvita. Razreži ga na majhne koščke, namoči s kakšnim sokom ali likerjem, rumom in poodbnim, potem pa prelij s kuhanim pudingom ali kakšno vanilijevo oziroma čokoladno kremo. Lahko ga tudi premešaš z narezanim sadjem, pustiš nekaj časa, da se prepoji, in potem preliješ s kremo ali pudingom. Ali pa daš na dober biskvit kakšno sadnje ali kremo, po vrhu pa potreseš s temi koščki biskvita, ki jih prej prepojiš. Na vrh daš potem lahko smetano ter okrasiš s čokoaldo, pa uporabiš tako vse, kar si napekla. Mamamia (ki ima za seboj veliko ponesrečenih poskusov, pa zato toliko več izkušenj, kako iz nič nekaj narediti...) mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

14. avg 2005 21:42

Lahko jih uporabiš tudi za rumove kroglice, arabsko rolado, čokoladno klobaso, skutine ledene kocke... Verjetno katerega teh receptov že poznaš, če pa te za kateregakoli zanima recept, ti lahko napišem! Stanka, ki prav tako večkrat popravlja svoje grehe!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. avg 2005 0:13

Mene zanima arabska rodala - zveni zanimivo. Kaj je to? Kako se naredi? p.s. mamamia, pogrešala sem te, ko te nekaj časa ni bilo "naokoli" kulinarike. Me spominjaš na mojo taščo (da ne bo pomote, zelo jo imam rada, je ena superwoman gospa! ), ki v kuharskih zadevah vedno ima taprav nasvet in je že vse živo delala in kuhala in pekla in cmarila in ... Tudi ona, tako kot ti, je izkušnje nabirala tudi s ponesrečenimi poskusi in z dolgoletnim kuhanjem za številčne družinske obroke. Upam, da ti gre na bolje . Lp, tjas

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. avg 2005 10:36

Tjas, arabska rolada je idealna za ponesrečen biskvit! Recept (ta je v primeru, da biskvita še nimaš-ga je potrebno posebej spečt; se pravi, da to delo v tem primeru odpade!): ARABSKA RULADA 6 jajc 6 žlic vode 30 dag moke 30 dag sladkorja 1/2 pecilnega praška Zmešamo vse sestavine za biskvit, maso vlijemo v namaščen pekač in pečemo 20 min pri 180 stopinjah. Za kremo: 20 dag masla 10 dag jedilne čokolade 15 dag sladkorja v prahu 1 dcl rum Nad soparo stopimo maslo, čokolado in sladkor v prahu. Ko se ohladi, dodamo rum. Biskvit razdrobimo v posodo, polijemo biskvitne kocke s kremo, dobro premešamo in na alu foliji oblikujemo v rolado. Jaz oblikujem 3 rolade. Damo za nekaj čas v hladilnik, da se strdi. Ohlajeno premažemo po želji s čokoladnim prelivom. Recept sem našla na med.over.net-u in ga večkrat uporabim, saj pecivo dolgo ostane sveže v hladilniku (če ga prej kdo ne odkrije). LP, Stanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. avg 2005 18:44

Iz, zdaj že odmrznejenega biskvita sem naredila arabsko rulado. Imala sem 6 pokvarjenih biskvitov!Pa še danes ne vem, kaj se je zgodilo. Ideja: ali je mogoče narobe, da sem Zankerjev model namastila? frina

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. avg 2005 15:04

Kar meni pride na misel sta dve zadevi - če ste imeli nov model, bi mogoče rabil malo predhodnega segrevanja, da se zunanjost nekako "zapre", oz eno peko brez vsebine. Druga možnost pa je, da če ste vse testo zmešali naenkrat da ni bilo dovolj enakomerno zmešano in se je spuntalo. Prav tako naj biskvitno testo ne bi čakalo več kot nekaj minut. No zadevo ste očitno rešili v obče zadovoljstvo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti