Šahovnica

neznan uporabnik
tema odprta - 5. sep 2001 19:26 | ogledi: 8.520 | odgovori: 8

Zanima me recept za šahovnico - pecivo, v katerem se izmenjujeta svetlo in temno testo kot na šahovskem polju.

Hvala in pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

5. sep 2001 20:21

Nekje ima recep za šahovnico, ker sem ga že pekla,samo nekaj časa bo trajalo, da ga poiščem med vsemi listi, ki jih imam . lp Spela

neznan uporabnik

7. sep 2001 6:58

Mogoče lahko pomagam! Biskvit spečem iz 5 jajc, 1 kavne skodelice mleka, 2 skodelic olja, 4 skodelic sladkorja. To stepamo in dodamo 5 skodelic moke in 1/2 pecilnega praška. Spečemo en rumen in en rjav biskvit. Pri rjavem dadamo manj moke in 3-4 žlice kakava. Sestavine so za pekač v velikosti pečice.Ko je pepeno biskvit narežemo na trakove cca 3 x 3 cm (dolge) Krema: 40 dag sladkorja, 1 l mleka, 25 dag margarine, 1 vanili, 4-5 žlic gladke moke. Za kremo sladkor in vanili prepražimo /karamel/, nato dodamo mleko in margarino. Ko zavre dolivamo moko zmešano z malo mleka (od 1 litra) kot puding. Miksamo da se zgosti. Oblate porazdelim po pultu, da jih lažje namažem s kremo, ki naj bo še vroča, da se oblati zmehčajo.Izmenično nalagamo na oblate biskvit.Spodaj rumen in rjav, in na vrhu kontra. Vmes namažem kremo in nato zvijem. Na začetku oblata pustim malo prostora, da jih lažje zvijem. Sama vsako končano šahovnico takoj zavijem v alu folijo in jo dam za nekaj časa v zamrzovalnih, da se strdi. Prav tako pa je tudi lahko v zamrzovalniku dalj časa, k pridejo gostje pa jo samo narežem in malo pustim, pa je odlična mrzla sladica. Upam, da sem vsaj malo pomagala, če pa še kaj potrebujete, sem tu.. Nana

neznan uporabnik

7. sep 2001 11:07

Moje recept je podoben. Razlika je le v tem, da jaz oblat ne zvijam, zato je šahovnica potem kvadratne oblike. Oblati sta samo spodaj in na vrhu, vmes pa več plasti v šahovnico (svetlo - temno pecivo) zloženih trakov (med trakovi pa je krema). Po zgornjo oblati pa prelijem še čokoladni preliv. Dobro je, da oblate prej malce navlažite, kajti drugače se težko režejo. Dober tek ter lep pozdrav! Špela Spremenil(a) - spela dne 07 sept 2001 11:09:27

neznan uporabnik

11. sep 2001 8:58

Se opravičujem, če sem malo nejasno napisala. Tudi sama ne zvijam šahovnice kot rolado, ampak je tudi štirioglata.Oblat je potem ko ga navlažim s kremo tako mehak, da ga lahko po oglih zvijem okrog biskvita. Upam, da bo uspelo. Nana

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

24. maj 2005 19:57

Rada bi spekla šahovnico,pa mi ta recept ni čist razumljiv.Hvala za pomoč. tulipa

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

25. maj 2005 9:05

Hvala,marja.Kaj pa će bi recept dala v bazo receptov? tulipa

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

25. maj 2005 11:55

Kopiran je iz druge kulinarike. Ker ni moj, bo ostal na forumu. Avtorju hvala za dober recept. Lp marja44 Sporočilo je spremenil(a) marja44 dne 25. maj 2005 11:55:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti