Pecivo s hruškami

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

tema odprta - 13. avg 2005 11:16 | ogledi: 16.001 | odgovori: 11

oj! imam en zelo veeeeeeeeeeelik problem,že dolgo iščem "kak pameten" recept z hruškami,neko pecivo,sicer nisem nevem kaj pek samo te hruške bi res rada porabila help me

nefreteti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. avg 2005 11:55

Hruškov kolač s skutinim testom - vmešaš skutino testo, hruške olupiš, narežeš na krhlje, pokapaš z limoninim sokom. Testo razprostreš v pekač ustrezne velikosti glede na količino testa (spodaj peki papir), da ni preveč na debelo, in obložiš s krhlji hruške, da prekriješ do zadnjega kotička. Pokapaš z limoninim sokom. Zamešaš jajca (količina odvisna od ostalih količin in velikosti pekača), sladkor, limonino lupino, jogurt ali skuto, namočene rozine in žlico gustina. Preliješ čez hruške in v peč na 180 stopinj za dobre pol ure oz. da postane zlatorumeno. Lp, tjas

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

13. avg 2005 12:19

Najlepša hvala, draga Tjas! Ker sem zelo nova kuharica, me ni sram priznati: TUDI RECEPTA ZA SKUTINO TESTO NE POZNAM! Je morda že kje omenjen med recepti? S sladico bi rada razveselila mamico, ker sem med počitnicami preveč lenarila! nefreteti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. avg 2005 12:27

Na pamet ga ne vem čisto točno, delam pa ga približno takole: 200 gr puste nepasirane skute, 4 žlice sladkorja, 3 jajca, malo limoninega soka, ščep soli, 100 gr zmehčanega masla, 350 gr moke, pol pecilnega. Še malo moke imej pri roki, če bo testo lepljivo, da ga po žličkah dodaš, dokler ne bo uredu. Zmešaš najprej mokre sestavine, čez presuješ moko, zmešano s pecilnim in vgneteš z ročnim mešalnikom ali v multipraktiku. Dobila boš tako elastično mehko testo, ki ne sme biti lepljivo. Za to količino vzameš večji pekač (tisti od pečice bo mogoče preveč), ki ga najprej "oblečeš" s peki papirjem, da se ti testo ne bo zalepilo na pekač. S prsti raztegneš testo na tanko po dnu pekača (bo naraslo - pecilni), pri straneh ga pustiš malo več - narediš rob, da tekoča zmes jajca-jogurt ne steče čez. tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. avg 2005 12:28

Hrušk boš tu rabila en dober kilo (5, 6 hrušk - odvisno od vrste in velikosti). tjas

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

13. avg 2005 12:29

Že iščem po hladilniku! nefreteti

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

13. avg 2005 15:47

tjas kje ste doma, da prinesem poskusit? mama se je kar raztopila nefreteti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. avg 2005 22:48

No, me veseli, da je uspelo, tudi če sem bila brez napisanega recepta in sem ti ga povedala bolj iz glave Za naslednji poizkus pa lahko dodam še to: hruške lahko zamenjaš s katerim koli sadjem - slive, češnje, breskve, jabolka, jagodičje, fige... če je sadje bolj sladke ali pa mokaste sorte, dodaš mal več sladkorja in limoninega soka. Rata pa vedno. Kar ustrajaj pri kuhanju in pečenju, to je eden največjih užitkov na svetu! Lp, tjas

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

16. avg 2005 11:56

najraje imam torto Luizo, ampak nimam recepta pri roki, drgač pa: Hruškov marmorni kolač 250 g masla ali margarine 250 g sladkorja 1 zav. vanil. sladkorja 4 jajca 500 g moke 1 zav. pecilnega praška 6 jž mleka 2 jž kakava 800 g hrušk 4 jž grobo mletega sladkorja 4 jž marelične marmelade Maslo, sladkor in vanil. sladkor penasto umešamo. Eno za drugo primešamo jajca. Izmenično primešamo moko s pecilnim praškom ter 4 žlice mleka. Polovico mase vlijemo v namaščen pekač. V preostalo polovico testa primešamo kakav in 2 žlici mleka. Temno testo porazdelimo preko svetlega. Hruške olupimo, razpolovimo in odstranimo pečke. V polovice hrušk zarežemo 1 cm globoke rezine. Polovice hrušk tesno drugo ob drugi podevamo po vrhu in jih nekoliko vtisnemo v testo. Posujemo s polovico grobo mletega sladkorja. Pečemo cca. 1 uro pri 1750C. Pecivo ohladimo. Marmelado segrejemo in prelijemo po pecivu. Posujemo s preostalim grobo mletim sladkorjem. Sočno hruškovo pecivo Primerno za diabetike 700 g hrušk sok in lupina ½ limone 80 g orehov 150 g masla ali margarine 50 g umetnega sladila ščepec soli 3 jajca 240 g moke 2 čž pecilnega praška 6 žlic mleka 50 g grenke diabetične čokolade Hruške olupimo, razpolovimo, odstranimo pečke in jih takoj pokapljamo z limoninim sokom. Orehe sesekljamo. Maslo, sladilo, sol in naribano limonino lupinico penasto umešamo. Posamično primešamo jajca. Izmenično dodajamo moko s pecilnim praškom, mleko ter 50 g sesekljanih orehov. Testo vlijemo v namaščen pekač (16x39cm). Po testo porazdelimo hruške in posujemo s preostankom sesekljanih orehov. Pečemo cca. 30 min pri 2000C. Čokolado sesekljamo in jo damo v vrečko za zamrzovanje. Z vrečko vred jo damo v vodno kopel, da se čokolada stopi. Odrežemo rob vrečke in s čokolado okrasimo pecivo – nabrizgamo čokoladne črte. klavdija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. avg 2005 16:54

V muffine lahko vmešaš zmiksane hruške, jaz vedno naredim kake improvizirane muffine, kadar vidim,d a grejo hruške k hudiču - jest takin noben ne bi več hotel, muffini pa zginejo, predno se pladenj ohladi! Veri

jardin  

član od: 29.1.2004

sporočila: 11

30. avg 2005 14:30

Sicer si hruške verjetno sedaj že porabila, pa kljub temu...Meni je zelo všeč Toskanska pita, med recepti jo najdeš. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti