Sojino/riževo mleko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. dec 2006 17:06

teja-kit. - zdi se mi, da gre za sokovnik, kjer iz svežega sadja iztisneš sok. Mama ima doma enega starega, pa ima enak filter, kor je na tem na linku viden na levi strani (tisti črn lijakast del). No, morda se pa motim, pa sta le oba filtra tako podobna. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. dec 2006 19:41

rimljanka, to sem se tudi jaz že spraševala, sem pa bila na enem sejmu pred kratkim, tam je bil predstavljen aparat za izdelavo mleka iz riža in soje, pa za izdelavo jogurta tudi. Ker je bila cena astronomska, si ju sploh nisem pobliže ogledala. Škoda. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. dec 2006 20:36

Sem še enkrat pregledala sliko in tekst, ki je na voljo. Zdaj sem prepričana, da gre za sokovnik (ne poznam boljšega imena), džuser mu pač ne morem reči, podobnega (brez posodice za sok, ta pri našem pač steče v podstavljeno posodico) ima moja mama vsaj ene 15, 20 let. http://nakup.merkur.si/ vtipkaj sokovnik in dobiš nekaj izdelkov Torej se pri nas dobijo, njih uradno ime je sokovnik. rimljanka

neznan uporabnik

17. jan 2007 8:07

pozdravljeni! glede info o nakupu Aparata za pripravo sojinega in ostalega mleka: imamo ga v Avtotehni, Slovenska c.54, lj lp avtotehnaoprema

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. jan 2007 8:54

Bi bilo možno sporočiti znamko in ceno aparata? LP katjushka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

17. jan 2007 9:06

avtotehnaoprema je napisal/a:
Aparata za pripravo sojinega in ostalega mleka:
Kako tak aparat deluje? Kaj daš notri, koliko časa traja in kaj dobiš ven?

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

17. jan 2007 9:44

Že od malega sem uživala dosti mleka in mlečnih izdelkov, ob tem pa sem imela ves čas težave s prebavo (zaprtje). Ko sem za nekaj časa ukinilo vse te izdelke (ki jih naravnost obožujem), se mi je tudi prebava uredila. Takrat sem začela uporabljati sojino mleko, pa tudi otroka sem navajala na sojino in ne kravje mleko. Pred kratkim pa je bil v Delu članek "Resnica o soji", v katerem navajajo šokantne stvari o soji. Sedaj pa sem čisto zmedena in enostavno ne vem več komu verjeti. To vem, da vsako raziskavo nekdo financira in vsak tak ima določene interese in rezultat raziskave mora biti v prid tem interesom. Toda kako ugotoviti, kaj je res in kaj ni? Mislim, da bom kar pozabila na sojino mleko in sojo ter preizkusila riževo mleko.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jan 2007 11:55

Katjuška, pokliči jih, meni so poslali celo mejl (????), ampak cene ni nikjer, samo obvestilce, da imajo akcijo. Loni Makaroni

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. jan 2007 12:15

Loni sem tudi jaz dobila na ZS sporočilce, pa zaenkrat še ne bomo šli v ta nakup...

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

19. jan 2007 3:38

majamarko ali katera, ki je dobila to obvestilce, ga lahko prosim posredujeta se meni? mene ta aparat zanima predvsem za izdelavo rizevega mleka in nisem prav prepricana, da je to res kar "navaden" sokovnik, kakrsnega omenja rimljanka. Loni, kaksen aparat pa si videla ti? Tukaj (Kitajska) sem prejsnji dan videla Philipsovega in cena niti ni tako visoka, samo ga zares ne bi nosila od tukaj, zato me zanima, kaj bi se dalo dobit v Sloveniji (kar v trgovini kjer se ga da tudi videti in ne po kaksni kataloski/net varjanti). pozdravčke iz meglenih (bjak) krajev, Teja teja-kit.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti