Sojino/riževo mleko

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

20. avg 2005 14:25

Zivjo! Jaz sicer nisem vegetarjenka, ampak vseeno imam podobne tezave z mlekom. Ponavadi sem rabila 3 tedne, da se je mleko cisto spucalo iz mene. Sama namesto kravjega uporabljam sojino ali pa rizevo. Sem poskusila ze mleko iz ovsa, ampak je za moj okus premastno, sploh ker dodajajo vanj mascobo. Za musli, kavo ipd, pa uporabljam rizevo mleko isto, kot bi kravje. spomincica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. avg 2005 14:36

Spominčica katero firmo mleka pa si kupila, jaz imam ovseno od provamela pa sploh ni mastno, je sicer dodano sončnično olje, vendar je okus tipično ovseni, sama nisem zaznala kake maščobe...sojino pa kupujem različno ker še malo testiram katero je boljše, riževega pa zaenkrat še v Leclercu nisem zasledila, bo treba še v kak drug center... p

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

20. avg 2005 15:09

Maja, poglej v Dm-u, če imajo riževo mleko. Mislim, da sem na zadnje videla, da imajo neko "mešanico" riževega in sojinega. Za riževega pa nisem čisto prepričana če ga imajo. Vem pa, da jih je kar nekaj različnih. Upam, da sem ti kaj pomagala. Lp, maychi

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. avg 2005 15:14

Maychi hvala, bom v prvi priložnosti šla pogledat, sem slišala da ga imajo v Mercatorju samo mi je malce odročen... p

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

21. avg 2005 8:46

Reca, je preizkušeno in uspelo! Hvala! lp dome

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. sep 2005 9:15

Reca, pravkar sem v postopku priprave sojinega mleka po tvojem receptu...ker nimam mesoreznice, sem si pomagala z multipraktikom...sojo sem zmlela bolj na grobo in jo potem pretlačila s tlačilko za pire krompir. Pri tem pa me zanima: kako dolgo je potrebno to mešanico soje in vode namakati in ali lahko to mešanico najprej skuham in nato precedim ali se moram držati tvojega postopka. Mislim, da se s kuhanjem snovi iz soje še bolj izlužijo. V upanju za čimprejšnji odgovor vas pozdravlja Katjuška.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2005 9:39

Riževo mleko (ostala tudi) tudi v Muellerju, pa še dokaj poceni je. Loni Makaroni

TUIA  

član od: 20.6.2004

sporočila: 12

16. sep 2005 11:35

Pred nakupom sojinega in riževega mleka predlagam, da si že v trgovini preberete sestavine, saj jih večina vsebuje dodan sladkor ( še posebaj riževo mleko). Preverite tudi ali je soja ekološko pridelana. Jaz vedno kupujem sojino mleko GranoVita (našli ga boste na oddelku z bio prehrano, ne v hladilniku). Sicer obstaja tudi sojina smetana za kuhanje, sojini deserti, jogurti tudi sojino mleko v prahu... tuia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. sep 2005 14:10

Tuia, jaz pa še nisem zasledila sladkanega riževega mleka, kajti samo po sebi je že kar precej sladko...Drugače pa malo še testiram različne firme... Aja pa smetano sem zadnjič probala - super, fant sploh ni opazil razlike ko sem delala gobovo omako... Loni, hvala za info, bom šla morda že danes na kontrolo za riževim mlekom...v Kalčku so mi rekli da ene firme ne bodo več uvažali...pa še kar ugoden je bil...najbrž se jim ne splača... P, m

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

22. dec 2006 7:03

Zivjo majamarko (in ostali)! Tale tema je sicer kar precej stara, ampka sem sele danes naletela nanjo, ker sem po vseh mogocih straneh raziskovala vse sorte o rizevem mleku. Zato najprej samo sprasujem, ce je to sploh se aktualno in te zanima, predno pisem naprej... no, gre pa v glavnem samo za to, da sem nasla na netu kar nekaj zanimivih zadev glede tega-no, predvsem me je zanimalo, kako to mleko pripravis sam (rizevo in ne sojino - za tistega sem vedela ze prej) in sem naletela na res precej "izi" - predvsem pa cenovno zeeeeeeloooo ugodnejse resitve v primerjavi s kupljenim mlekom, ki je za moje pojme hudooooooo "navito". Tako da, ce se koga zanima, naj se javi. No, pa na tem mestu postavljam se eno vprasanje: Kar precej casa nazaj sem tudi nekje (na netu) naletela na eno masinco, ki je namenjena prav temu: domaci izdelavi mleka iz razlicnih zit (soje, riza, ovsa...). Ponudba je bila seveda za online narocilo, ker pa ne zivim v Sloveniji, pa me zanima, ali se kaj takega slucajno ze dobi tudi v redni prodaji? (tukaj je omenjena tale napravica: http://www.amazon.com/DECKER-JE1200-EXTRACTOR-STAIN Vse tole pravzaprav raziskujem zaradi mame, ki je alergicna (kronova bolezen) na vse kar je (zivalsko) mlecnega in pa tudi vse sojine proizvode. Zato si pac kupuje rizevo in drugo mleko, je pa kot sem imela priloznost opazit res se pa se drago (saj ona se sicer ne pritozuje, ker pravi da pac za zdravje pa ze placas...) Hvala vnaprej za odgovor(e), kot pa sem ze omenila, ce se koga zanima (malo bolj "pocasta" - domaca) izdelava rizevega mleka, pa napisem naprej. Kitajski soncen pozdravcek Teja teja-kit.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti