Fondant

Antian  

član od: 1.9.2004

sporočila: 19

tema odprta - 11. avg 2005 13:30 | ogledi: 11.806 | odgovori: 6

Prosim za pomoč! Kako se naredi fondant (beli) za prelivanje minjonov?

Lp Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. avg 2005 16:25

Ne vem če se reče prav fondan, a jaz minjone prelivam z mešanico sladkorja v prahu in malo vode ali limoninega soka, lahko pa tudi sladkor v prahu premešaš z beljakom. Mamamia mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. avg 2005 20:22

Fondant je mešanica vode in sladkorja. Imam recept zanj, vendar ga še nisem dalala: 50dag sladkorja in 2 dcl vode kuhamo toliko časa, da če vtaknemo vanj vilico in nato pihnemo skozjo odleto mehurček. Nato sladkor zlijemo na z vodo poškropljeno marmornato ploščo in mešamo s paleto dokler se ne spremeni v belo maso. Fondant hranimo v porcelanasti posodi. Ko ga potrebujemo ga segrejemo z nekaj kaplicami vode ali limoninega soka. Se mi zdi strašno delikatna stvar...zakaj ne prelijete minjone s čokoladnim prelivom, ali mešano bela+rjava čokolada. mogoče v belo čokolado primešajte malo sadnega soka da dobite barvne prelive....??? ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. avg 2005 9:10

Točno, anja, to je pravi fondan, ki ga sama še nisem delala, s tistim oblivom, kot sem recept navedla zgoraj, pa sem prelila že množico minjonov (in tudi v drugih barvah). Mamamia mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. feb 2012 13:54

živijo. zanimam se za tale fondant ;) in sicer kaj narediti če nimam marmorne plošče? :S 

pri nas v slaščičarni imajo na enih torticah kakavov fondant. kdaj se ta kakav doda? na koncu? in koliko? hvala!

www.mojalbum.com/naredilaana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. feb 2012 9:48

jaz sem zlila kar na veliki pekac od pecice in je slo.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

18. nov 2015 12:26

Živjo, upam da se oglašam v pravo temo. Fantu bi za rojstni dan spekla pecivo v obliki torte (dejansko je testo kot za pripravo mafinov ampak bi bilo pač v okroglem modlu) in na vrh bi dala sliko (hostija). Zdaj pa me zanima samo, a moram nujno premazat pecivo s smetano ali se ta slika prime tudi na fondant?

Na čokoladni premaz mislim da ne bi prišla lepo, najlepše bi se sliko videlo na svetli podlagi... smetana na tem pecivu ne pride v poštev, ker ne bo pasalo.

 

Hvala vam za odgovore :)

"Sam da je sladk pa kofe!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti