Pecivo z medom

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 10. avg 2005 19:20 | ogledi: 10.539 | odgovori: 9

Prosim za kake predloge za pecivo z medom. Imam ga za porabit, pa zdajle ni ravno sezona čaja z medom.

Ampak kaj drugega kot medenjake, teh ne maram! Sej vem, da sem zbirčna, ampak kaj naj!

Vsakega predloga in recepta bom zelo hvaležna.

Lp,

tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. avg 2005 19:59

Zveni prepričljivo, bom poročala o rezultatu. tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. avg 2005 20:50

Tjas kaj pa medica in morda za darila za novo leto ali druge praznike, pri nas gre pa to mastno od rok...samo da pri nas med kar hitro gre, sem že jaz pravi medo ko mi pade cuker takoj po žlico medu... p

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. avg 2005 21:11

A-aaa. Maja, hvala za predlog, ampak alkohol pa ne. Sem zaprisežen borec proti tej zadevi. Iz čisto osebnih razlogov, priznam, saj mi je že od malih nog povzročil marsi kako bolečo izkušnjo. Tolk sem ga zasovražila, da tudi kuham in pečem brez vsakršnega alkohola. Ampak, vseeno hvala za predlog. Če ne meni, bo pa komu drugemu predlog ziher prišel prav . Za "padce" cukra greš nad med? Uau, meni pa na žlico ni bil nikoli pretirano dober. Edino letos poleti so me eni nizozemski piškoti z medom neverjetno navdušili. Tole je pa res pregrešno dobra zadeva. Med dva super tanka oblata (kot tisti za zapolitanke, ki jih kupiš v trgovini, le da so bolj krhki in narejeni z dodatkom meda) namažejo med in to še toplo prodajajo na stojnicah po sejmih (v trgovini dobiš tudi industrijske različice, ki so - ko jih pogreješ v pečici - prav tako božanski). Čakam knjigo o nizozemski kuhinji, v upanju da bo tudi ta recept vmes. Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 10. avg 2005 21:37:59

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. avg 2005 22:28

Dekleta, ste že poskusile v med dati orehe, mandlje ali lešnike? To je super zadeva. Jaz to včasih naredim tudi za darilca (mopški po 50 recimo med z orehi, za moč, ki jo vedno bolj potrebujejo), sicer pa sem to oboževala že v otroških letih. Poskusite, meni je to super (bilo seveda, zdaj stradam na neki kilavi dieti). Mamamia mamamia

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

10. avg 2005 23:16

Rusko medeno pecivo 17 dag masla 10 dag sladkorja 4 jajca 3 dag sladke smetane 3 dag medu 13 dag lešnikov 8 dag moke 1 kavna žlička pecilnega praška Maslo spenimo s sladkorjem, dodamo rumenjake, smetano in med, narahlo vmešamo sneg beljakov, lešnike in moko s pecilnim praškom. Pečemo 40 - 45 minut na 180 stopinj, ko je pečeno, še vroče prelijemo z 10 dag medu. V originalu pride na ohlajeno še glazura iz limoninega soka iz sladkorja, jaz je ne delam, ker se mi ne ljubi. Je dobro, a zelo sladko in mogoče res bolj zimsko, kot tudi ostali medeni recepti. Aja, pa v tufahije gre tudi med, kajne? Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 10. avg 2005 23:20:37

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. avg 2005 13:21

Mamamia tudi mi smo že to delali, je pa full energijska hrana, ti nabije energije po telesu da si kar v ekstazi:) samo kako žličko in si in... p,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti