Tortilje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2009 12:45

No, jaz zdaj imam maso harino, samo še čas za eksperimetiranje bo treba najti, pa še ena dobra duša s kulinarike mi je že lani zrihtala stiskalnico za tortilje, jupi.

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2009 13:16

Vem Sem jo toliko časa iskala, da sem bila že čisto blesava, hec je bil, da so prijateljici v Londonu skušali uturiti kar polento, češ da je to to. Pa mi nikakor ni šlo v glavo, da v Londonu mase harine ni mogoče dobiti. Seveda sem jo našla, nekje na periferiji. En manko, ki se mu reče rok trajanja, masa harina v primerjavi z ostalimi mokami ni tako obstojna.

 

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2009 14:48

Piknikov pa jaz ne organiziram več. Sodelujem s prispevki, takimi in drugačnimi, organizacije pa imam zadosti do konca življenja.

Loni Makaroni

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. maj 2009 22:51

loni, a stiskalnico za torilje imaš tudi? jaz sem jo kupil v eni izmed svojih obsesivnih nakupov, ko sem imel idejo, da bi kar doma delal maso (harino), z gašenim apnom ;) ko ti bo zmanjkalo instant moke, lahko poizkusiš s to medoto... :) 2 žlici apna + 2 litra vode in 3/4kg koruze. kar je dovolj za 1 kg mase, oz. 25 tortilj :) cellnet

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 8:39

OK, ta varianta bi še šla, samo plac in cajt je treba najti.

Loni Makaroni

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

16. jan 2014 20:06

Vlačim tole temo iz naftalina, ker imam en problemčič. Tortilje same sem nekako nagruntala, prve čisto koruzne so bile sicer bolj tako-tako (nekaj so grenile), danes sem pa naredila mešanico iz brezglutenske mešanice in koruzne moke in je kar lepo zalaufalo. Kakorkoli, težavica - ponev je obakrat prav lepo zažgana  . Res je, da sva pekla brez olja in tudi v masi ni bilo nič olja. V prvo sem jo še rešila, za danes pa nisem čisto ziher, jo namakam in hodim po malem nežno praskat dol tiste črnorjave fleke. Je taka lahka keramična (kupljena drugič in verjetno zadnjič), a je to napaka? Velja samo litoželezna? Saj mi je ni preveč škoda, ker je bila že rahlo zmahana in malo denarja, malo muzike, ampak ne bi pa rada vsakič sproti ene uničila ali trepetala, a bo šlo tisto zažgano preč ali ne. Mojstrice peke tortilj, na pomoč ... in hvala!

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

16. jan 2014 21:25

rag-doll, a napišeš prosim recept, sem jih poskusila samo iz Scharove moke, pa so mi trde ratale. Najbrž sem jih predolgo pekla...

 

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti