Tortilje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2006 21:42

Soncika prav imaš,koruzne se delajo se brez maščobe, samo voda in sol, pa koruzna moka. A kljub vsemu moraš bit izreden mojster, da jih spraviš skupaj. Tudi 1 minuta peke na eni strani se mi zdi precej predolga. Take se bodo zagotovo lomile. Jaz delam pšenične, te se dobijo tudi v vsaki trgovini, koruznih nisem še videla. Na tedem jih tako, za otroke spečem kakih 40 ali več in sem kar zelo zverzirana kar se tega tiče. Lahko pa probate če mi ne verjamete in se potem jezite same nase. lp Vesna

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

2. mar 2006 22:12

Reca ne se jezit.. odspodaj piše, da jih še nisem probala delat in da je recept prepisan iz knjige. Delala sem pšenične po isti knjigi in s temi ni problema. Soncika

Tatjana Bergant  

član od: 27.2.2006

sporočila: 49

2. mar 2006 22:28

Recept za koruzne tortilje sem pobrala v bazi, "tortilja z govedino", vidb je pa ta recept dodal med komentarje. Te koruzne so iz bele in koruzne moke. Meni so dobre. Nimam mikrovalovne, kako bi drugače pogrela tortilje? Tatjana Bergant

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. mar 2006 8:35

Tortilje se lahko pogreje tudi v navadni pečici, zavite v alu folijo. Mislim da na okoli 150-180 stopinj. lp, Marija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. mar 2006 9:14

Jih ni treba zaviti v alu folijo, segreješ jih pa na nižji temperaturi. In lče jih ne rabiš takoj, jih lahko zaviješ v bombažno kuhinjsko krpo, drugače se hitro ohladijo. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. mar 2006 9:33

Soncika saj se ne jezim, samo povem preverjene stvari. Probala sem vse živo pa sem videla kaj se obnese in kaj ne, potem sem šla še na tečaj mehiške kuhinje in tam dobila potrditev. Saj veš kako rečejo, papir vse prenese. Pa še res je in potem se čudimo zakaj nam po kakem receptu stvar ne uspe. lp Vesna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

8. nov 2006 17:45

Ali lahko naredim testo danes in jutri pečem?Jaz sem jih zadnjič pekla prvič,pa sem skoraj uničila posodo,ker sem pekla z oljem v teflonski posodi-danes to vem,vidim da jih pečete brez maščobe.Sem pa naredila omako iz paradižnika,graha in koruze andreja č.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. nov 2006 20:06

Andreja, tudi jaz sem jih danes prvič pekla in so mi super uspele. Glede testa pa mislim, da ti ga ni treba pripravljati v naprej, saj ti vzame zelo malo časa (cca 5 min). Jaz sem ga naredila tako, da sem s špiralo na mikserju zmešala 250 g bele moke, pol pecilnega (naravnega) praška in 170 ml vroče vode ter dodatkom soli. Dobila sem 6 tortilj, ki sem jih sproti pekla v vroči teflonski posodi (pol min na vsaki strani) ter jih takoj pokrila s krožnikom. Rezultat je bi, zelo okusne in mehke tortilje. LP katjushka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. nov 2006 21:17

Sama jih še nisem delala, bi jih pa enkrat poizkusila. Me pa nekaj moti in ne vem, ali sem mogoče kaj spregledala. Hvalite Recine in Verine tortilije. V Recinih je v testu enaka količina tekočine in olja,torej so precej mastne, v Verinih pa ni nič maščobe. Od kje taka razlika in kakšne so ene in druge je vprašanje za tiste, ki ste že pekle oboje. LP

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. nov 2006 22:08

Joj Lijana, dobro da si opazila. Pomota, zatipkala sem se. 2 žlici olja daj, pa bo zadosti. Će bo potrebna kaka kapljica vode več boš videla ko boš mesila testo. Biti mora mehko in voljno. Niso mastne, sploh ne. Olje jim daje le prožnost pri valjanju. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti