Nadevana paprika v paradižnikovi omaki

ani4  

član od: 3.8.2005

sporočila: 6

tema odprta - 9. avg 2005 10:27 | ogledi: 10.008 | odgovori: 11

zanima me če mi kdo kakšen dober recept za nadevano papriko.

ani4

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2005 13:33

Kaj pa kaka druga varianta? Paprike polnjene z rižem in tunino, ali z zelenajvo in s sirom? Mamamia mamamia

ani4  

član od: 3.8.2005

sporočila: 6

9. avg 2005 14:09

Ta varianta s zelenjavo in sirom bi bila tudi zanimiva. Ali mi lahko prosim napišeš recept! Pa mogoče še za omako. LP ani4

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

12. avg 2005 8:29

Sedaj je zraven tudi slikca in se vidi kako zgleda nadevana paprika po tem receptu Tatjana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. avg 2005 8:53

Aniiiiiiiii4, evo recepta za polnjeno papriko z zelenjavo. Paprikam odrežeš vrh, meso okoli peclja nasekljaj. Nasekljaj tudi eno srednje veliko bučko, večjo čebulo nareži na polmesce, česen stisni, trem paradižnikom izloči semenje in jih narežu na kockice, na kockice nareži še eno papriko, a drugačne barve od tistih, ki jih polniš (ni pa nujno). Po želji lahko dodaš še koruzo. Na olivnem olju najprej preraži čebulo, dodaj česen, inko zadisši, dodaš preostalo zelenjavo in jo med mešanjemprepraži. Soli in popraj po okusu, potem pa dodaj sveža zelišča (sesekljan peteršilj, drobnjak, baziliko, timijan, kar imaš pač rada). V maso vmešaj tudi nastrgan sir. S tem napolni paprike, jih daj v nekoliko naoljen pekač in peci v prej ogreti pečici na 180 stopinj kakšne pol ure. Vmev v pekač nalivaj toplo vodo, da je dno pokrito s tekočino, lahko pa med peko v vsako papriko nalieš tudi žličko belega vina, okus bo veliko bolj poln. Lahko pa zelenjavo v paprikah spreminjaš po lastnem okusu ali pa jih polniš upošptevavojč tisto, kar je trenutno pri roki. Pozdrav, Mamamia mamamia

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

12. avg 2005 10:36

Jaz delam polnjene paprike z zelenjavo, podobno kot je opisala Mamamia, le da dodam še riž in nastrgan korenček. Kuham pa jih v paradižnikovi omaki, po možnosti iz domačega paredižnika. Te paprike so zelo dobre, meni so boljše od mesnih. Lejčy

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

12. avg 2005 10:46

Jaz za nadev na čebuli zdušim šampinjone, naribano bučko, naribano zeleno in riž, začinim s česnom in peteršiljem. Ohladim, dodam jajce in na majhne koščke narezan trd sir iz slanice. Naložim v posodo in zalijem z omako iz zmletega paradižnika, česna, žličke sladkorja, malo soli in balzamičnega kisa. Kuham na malem ognju, dokler se riž v paprikah ne zmehča. lucija Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 12. avg 2005 10:46:36

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. avg 2005 18:09

Ja, saj variacij na isto temo je nešteto. Včasih potrebujemo samo kakšno besedo za pravi zagon, ne? mamamia mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. avg 2005 9:33

Ravno sedaj sem videla temo o polnjenih paprikah, ki tudi mene že nekaj časa zanima... mamamia, prosila bi za recept za nadev z rižem in tunino... v naprej se zahvaljujem. Lp, Katjuška

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. avg 2005 10:22

Mamamia, še 1x se oglašam in prosim za recept za polnjene paprike s tunino...mojim fantom sem že naredila polnjene paprike z mletim mesom, sama pa potem vedno ostanem brez, saj ne jem mesa... Lp, Katjuška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti