Marmelada iz grapefruita/grenivk

Bogdanka  

član od: 28.7.2005

sporočila: 3

tema odprta - 9. avg 2005 7:14 | ogledi: 3.181 | odgovori: 3

Imam na voljo veliko kolicino grenivk in zelim narediti marmelado, saj kaj drugega mi ne pade na misel. Nekaj sem jo naredila, a je po dveh urah kuhanja se vedno redka, delala sem v razmerju s sladkorjem 2:1, pa tudi recept z banano in gingerjem sem preverila. Ali ima kdo se kaksen predlog? Ne morem vam poslati grenivk, ker sem v Avstraliji in tukaj nimajo v prodaji zelirnega sladkorja, itak pa imajo grenivke dovolj pektina, da bi morala marmelada uspeti. LP iz daljne dezele, kjer smo sredi zime in je priblizno tako vreme, kot je trenutno v SLO.

Bogdanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. avg 2005 9:01

Probaj dat enako količino sadja in sladkorja. tjas

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. avg 2005 9:22

ne vem po kaksnem receptu si marmelado kuhala, moj je opisan tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2435 Verjetno se da kupiti sam pektin (v prahu ali tekoc), imajo pa grenivke res dovolj pektina same po sebi (v beli lupinici, pečkah,...) Upam da ti je kaj v pomoc, sicer pa ponovno vprasaj. LP, R.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. avg 2005 9:32

Mogoče bi dodala še eno vrsto sadja,npr.jabolka.Imam recept za pomarančno marmelado,kjer se da 3 kg pomaranč, 3kg sladkorja 1kg jabolk Lep pozdrav v Avstralijo Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti