Enostavno kosilo?

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 8. avg 2005 19:46 | ogledi: 33.614 | odgovori: 15

glede na to kakšen odziv je doživela tema kaj jutri za kosilo, vam postavljam malce drugačno vprašanje:

velikokrat se man zgodi, da za pripravo kosila nimamo veliko časa, ali pa nimamo opreme- v mislih imam pečico, ki jo sama tukaj v lj zelo pogrešam.

kaj torej narediti za kosilo, da bo hitro, okusno in enostavno? zanimajo me predvsem brezmesna kosila, saj mi poleti bolj diši sadje in zelenjava.

sama velikokrat pripravim polpete iz bučk, ki so odlične, ali pa sataraž. kaj pa vi??

sajovict

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. avg 2005 23:39

Danes je moje ekspres kosilo zgledalo takole: na najdebelejšem rezilu sem naribala dva korenčka in pol bučke. Eno majhno čebulo sem razrezala na koleščke, jo zamo malo zmehčala, vrgla gor zelenjavo in pražila. Dodala en naseckan paradižnik iz vrta. Medtem ko se je zelenjava še malo dušila, sem dala kuhat špagete in naseckala eno rezino pršuta na trakce. Ko so bili špageti kuhani, sem jih vrgla na omako, dodala še trakce pršuta. Premešala sem, zalila z malo mleka, da je ratalo bolj sočno, in v krožnike. Pa seveda sem k zelenjavi nasula en kup začimb - baziliko z okna, poper, mešane provansalske začimbe... Narejeno je bilo v dobrih 15 minutah. Pojedla sva veliko hitreje Lp, tjas

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

9. avg 2005 0:20

Evo nekaj enostavnega: pire krompir in mladi grahek po naslednjem receptu. Prepražiš na drobno narezano čebulo in ko lepo dobi barvo daš notri iz vreče ali svež maldi grahek in vse to malo pražiš - par minut..........nato dodaš 1 žlico moke, premešaš in dodaš še polovico žlice mlete rdeče paprike...........premešaš in gotovo.............je zelo okusno in enostavno..........in seveda da ne pozabim napisati...dodaš še malo vegete, malček soli, popra in bazilike......... pire pa znamo naredite....a ne..........hahahha..........če se ti pa ful mudi potem lahko pire preskočič...... Upam da sem pomagala LP cukrček

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. avg 2005 9:32

Pri nas jemo zelenjavni hamurger. V mikravalovki pogrejem lepinjo, nalozim jo s solato, cebulo, paradiunikom, kumarico, papriko in se kaj kar najdem na vrtu. Dodam zlico majoneze in kecapa. Pa ze jemo. LP, Klavdija

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. avg 2005 12:48

Jajčevec in bučko narežem na kocke in na hitro popečem v voku - tako, da kocke malo porjavijo. Solim in dodam peteršilj. Posebej skuham polnozrnate testenine in jih nato zmešam s pečeno zelenjavo. Zraven pa samo še veliko skledo zelene solate in - dober tek! LP, Stanka

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. avg 2005 15:40

morem rečt, da imate res super predloge, mislim, da bom kar vse poizkusila. se posebej so mi zadišale testenine. poznate mogoče še kakšne recepte iz bučk in jajčevcev. zdaj ko jih je na pretek, moremo to izkoristit. sama pa na žalost ne poznam veliko takšnih receptov, saj jih doma nikoli nismo jedli. lp, sajovict

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

9. avg 2005 16:12

Jaz pa bučke narežem na 0,5 cm kolobarje, stresem na pooljan pekač in pečem na 220°c cca 10-15 minut. Začinim s soljo, poprom, česnom, baziliko in kisom in so super v solati s molnozrnatim kruhom. Ali jih pa pomakam v bolj gosto palačinkino testo in ocvrem. Seveda jih moramo prej solit in v moki povaljat. Lp Saša Mir in dobro!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. avg 2005 19:14

Naribam bučko, dodam sir in jajca - spečem nasitno omleto. Ker smo pa bolj " župarji " - naribam korenček in zeleno na grobo in ko zavre dodan pšenični zdrob, ja pa kocko dodam, če ravno juhe ni. Fižol zjurtaj vzamem iz skrinje, ko pa pridem domov samo zalijem z juho, dodam majaron in ostale začimbe po okusu, z paličnjakom zmiksam in ko zavre vržem notri pest riža ali pašte - pa še malo svinjske masti dodam..... Polento skuham za večerjo ( z mlekom ), drugi dan pa kose popečem in dodam rezine sira - tačas naredim solato ali ap tudi ne. ........................................................................................................................................................................................................tega je ogromno. Lumpica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. avg 2005 20:19

Ker je bila omenjena polenta,je zelo dobro in okusno kosilo POLENTA Z ZELENJAVO: Na čebuli prepražite eno ali več vrst zelenjave in ko pade skupaj,vmešajte še polento.To naredite lahko tako,da zelenjavi dodate malo jušne zelenjave in direktno vmešate koruzni zdrob; lahko polento pripravite posebej; lahko pa polento,ki vam je ostala od prejšnjega dne ,zajemate z žlico in dodate k zelenjavi in še malo pomešate.Poleg pa sebeda veliko skledo solate. Aki

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

9. avg 2005 21:15

Poglej v bazi recept "Bučke a la Andraž" super zadeva.............potem so še ocvrte bučke..........bučkina omaka..............vse imaš na forumu ali v bazi - meni so pomagali z bučkam in sedaj bi samo bučke jedla........... LP cukrček

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. avg 2005 8:12

Recepti za bučke: Če imaš rada ocvrto so pohane bučke kot nalašč. Mi jih včasih pripravimo več in gredo z nami na kak piknik ali celo na plažo (če gremo za cel dan). Drugače so zelo dobre dušene bučke (popražiš malo česna, dodaš na kocke narezane bučke, sol, poper, peteršilj, pa še kakšna začimba), poleg paše pire krompir. Odlično. Podobna zadeva je peperonata, le da poleg bučk zdušiš še melancane in papriko. Bučke na žaru z mocarelo (bučke spečeš na žaru ali pa doma na rebrasti povi z malo olivnega olja, nato to daš v pekač, gor daš mocarelo in v pečico za 5 minut). Zelo enostavno, hitro in dobro. Bučke ali melancane pa lahko pripraviš tudi "ala parmigiana". Italjani ponavadi pripravljajo melancane. Pripraviš jih pa tako, da narezane bučke ali melancane narežeš na rezine in jih v palsteh zlagaš v pekač. Vmes daš ogromno parmezana (lahko tudi kakšno mocarelko), na vrh pa zliješ paradižnikovo omako (pa naj bo tista domača, z baziliko, malo čebule). Vse skupaj pečeš v pečici kako uro, da rata že vse pocasto.Če delate melancane jih prej posolite in počakajte, da se grenkoba odteče. Nekateri jih tudi malo popečejo v ponvi. Ta zadeva je super in je pri nas kar pogosto na jedilniku. Lahko pa narediš tudi bučkino pito ali zavitek. LP! Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti