Slana gibanica

neznan uporabnik
tema odprta - 5. sep 2001 7:39 | ogledi: 5.296 | odgovori: 3

Lep pozdrav vsem!

V gostilni Pod Rožnikom (Čad) sem jedla zelo dobro slano gibanico. Mislim, da je narejena iz vlečenega testa in skute ali pa morda slanega srbskega sira. Morda kdo pozna originalen recept?

Za odgovore se vsem najlepše zahvaljujem.

Marta

Marta

neznan uporabnik

5. sep 2001 13:38

Recept za slano (srbsko) gibanico boste našli na forumu pod temo "slani zavitki". Mislim , da je vprašanje postavila Beti in smo se o tem kar precej razpisali. K mojemu tedanjemu pisanju bi dodala samo še tole. V receptu piše, da je treba plasti testa malce zgibati in potem mazati z nadevom. Lažja in tudi čisto uspešna varianta je, da krpe testa natrgate na manjše koščke (pribl. 3x4 cm) in jih zmešate v nadev, potem pa vse skupaj polijete po spodnji plasti (celi) testa. Garantirano o.k. LP Tinca

neznan uporabnik

5. sep 2001 23:13

Sama sem prispevala recept za "srbsko gibanico" pod temo "Okusni zavitki" ki jo je omenila tudi Tinca. Tu pa je direkt povezava, da vam ni potrebno iskat: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=432& zavitki&Forum_Title=Recepti%2FNasveti Ne vem pa ce je ta podobna kot tista Pod Roznikom, saj tam se nisem bila.

neznan uporabnik

7. sep 2001 9:21

Lep pozdrav! Prav vsem se za odgovore najlepse zahvaljujem. Še danes bom naredila to gibanico - že kar vidim, da bo taksna kot v omenjeni gostilni. Še enkrat-hvala! Marta Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti